שם מפלגתו החדשה של של בוגי יעלון יהיה תל״ם – תנועה לאומית ממלכתית. במסיבת עיתונאים שכינס שר הביטחון לשעבר הוא אמר: "זהו יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה עבורי ועבור חברותי וחבריי לדרך. הקדשתי את כל חיי למען הבטחת קיומה וביטחונה של מדינת ישראל".

"שרתתי את מדינת ישראל במדי צה״ל ועל "אזרחי" בכל זמן, בכל מקום ובכל משימה, לאורך גבולות המדינה ואף הרחק מעבר להם, תמיד בראש הכח, מחיל ועד רמטכ"ל, בתפקידי פיקוד קרביים תמיד בחזיתות העשייה המבצעית של צה״ל ובהמשך כמשנה לראש הממשלה והשר לנושאים אסטרטגיים וכשר הביטחון וחבר הקבינט המדיני ביטחוני", אמר יעלון על עצמו.

יעלון, נתניהו וגנץ. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"חונכתי וחינכתי לקחת אחריות בענווה ולהוביל, לתת דוגמא אישית ולעשות הכל למען הבטחת שלומה וקיומה של ישראל. הגיע הרגע בו אני מתייצב שוב כחייל של המדינה בהנהגת כח פוליטי עצמאי, כדי לקבל את אמון אזרחי ישראל, במטרה להחזיר את ישראל למסילה. האתגרים הפנימיים והחיצוניים הניצבים בפנינו מחייבים מנהיגות מחברת ומאחדת, מנהיגות מנוסה ואחראית שמסוגלת לתכנן ולבצע את מה שנחוץ בכל תחומי חיינו כאן ולהגן על זכותנו לחיות כאן בביטחון".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20