חגיגה בצהוב. ריקן, קיארטנסון ובלאקמן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
חגיגה בצהוב. ריקן, קיארטנסון ובלאקמן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

המחזור ה-18 בליגת העל הוא ללא ספק המחזור בו מכבי תל אביב מבהירה לאלו שמיהרו להספיד אותה, לאלה שטענו כי אין למכבי תל אביב את היכולת, המאמן והשחקנים שמסוגלים להצעיד אותם לאליפות המדינה, שהיא יכולה. ועוד איך יכולה.

אחרי הניצחון הגדול על מכבי חיפה בסמי עופר 1:3, מכבי תל אביב הופכת למועמדת גדולה לזכות בתואר ולא רק בגלל חמישה ניצחונות ליגה רצופים.

הצוות המקצועי של חיפה החליט להשאיר מחוץ לסגל את גילי ורמוט ועומר דמארי, בגלל היעדרותם של אלי דסה הפצוע ושטרן ייני החולה, קרויף פתח עם 3 בלמים: טיבי, שפונגין ובאבין והחזיר להרכב את אופיר דוידזאדה.

למרות שיטת שלושת הבלמים, מכבי תל אביב הגיעה לסמי עופר במטרה אחת, לחזור עם 3 נקודות. כבר בהתקפה הראשונה במשחק, 13 שניות מפתיחת המשחק, מכבי תל אביב כבשה. וידאר קיארטנסון ניצל טעות קשה של דוס סנטוס הבלם כדי להבקיע ולקבוע 0:1 לסגנית האלופה.

שער ב-13 שניות. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
שער ב-13 שניות. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בדקה ה- 54  האיסלנדי כבש את השני ובמכבי רצו את השלישי כדי לעלות למקום הראשון, אבל חיפה לזרה למשחק. שער של רוקאביצ׳ה בדקה ה-65 שער שהכניס את מכבי תל אביב ללחץ והעיר את האוהדים המקומיים, אבל כריסטיאן באטוקיו שהחליף את אבי ריקן שנפצע כבש בדקה ה-85 וסגר עניין.

לפני המשחק נערך טקס מרגש לזכרו של יונתן "ג'וני" הרדי, אחד הסמלים הגדולים של מכבי חיפה שהיה שחקן ומאמן במועדון מכבי חיפה. שחקני עבר של מכבי חיפה עלו לכר הדשא ועל המסכים באיצטדיון שודרו קטעים על הרדי כשחקן ומאמן.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20