יו"ר ההתאחדות עופר עיני. צילום: יונתן זינדל/פלאש90
יו"ר ההתאחדות עופר עיני. צילום: יונתן זינדל/פלאש90

 

ועדת האיתור למינוי מאמנים בנבחרות ישראל פורקה ובקרוב תוקם ועדה חדשה. עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, החליט לפרק את הוועדה בעקבות לחצים מצד גורמים בהנהלת ההתאחדות לכדורגל ובראשם אבי לוזון, שטענו כי הוועדה הוקמה לפרק זמן קצר וחייבים להקים ועדה חדשה. כפי שפרסמנו לאחרונה, השינוי בהרכב חברי הוועדה יביא למינוי מאמן לנבחרת הלאומית רק בתחילת שנת 2018.

בוועדה שפורקה היו חברים יו"ר ההתאחדות עופר עיני, מ״מ תמיר גילת, משה דמאיו, חיים רביבו וצביקה רוזן. על פי התכנון של עיני, הוועדה החדשה תהיה גדולה יותר, ותורכב ככל הנראה משבעה חברים. הנהלת ההתאחדות שהחליטה היום על פירוק ועדת האיתור, קבעה גם שהוועדה החדשה תורכב ממאמן לשעבר ושחקן לשעבר. עופר עיני יבקש למנות מלבדו גם את תמיר גילת וחיים רביבו. אלי אוחנה רואה עצמו ראוי להיות בוועדה ואף יגיש מועמדות.

לראשונה בהתאחדות לכדורגל, אין ליו״ר מועמד מוביל לתפקיד, גם לחברי הוועדה שהתפרקה היום לא היה מועמד ראוי לתפקיד. עיני עצמו עדיין לא גיבש דעה לגבי המאמן שהיה רוצה לראות בנבחרת ישראל. יוסי בניון נהנה מתמיכה גדולה אולם העובדה שאין לקפטן נבחרת ישראל תעודת פרו מאפשרת למנות אותו רק למנהל מקצועי ומאמן תחתיו. בניון עצמו מוכן לקבל את התפקיד בתנאי שהוא ימנה את המאמן לנבחרת ולא יצניחו לו מאמן. בקרב חברי הוועדה שהתפרקה וכאלה הרואים עצמם מועמדים להיות חברים בוועדה, יש תמיכה בבניון ובמאמן זר.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20