עורך דינה של ענבל אור, עו"ד אוריאל זעירא, התראיין אמש (ד', 23:00) בתוכנית "כלכלי בלילה עם שרון גל" בערוץ 20 והתייחס לטענות המפרק על המגרש בבאר שבע: "לפני שנה וחצי ענבל אור, שהיא יזמית נדל"ן ויש ברשותה נכסים רבים, התקשרה בהסכם לרכוש מגרש בבאר שבע. עסקת המכירה לא התקדמה ובסופו של דבר התמורה לא שולמה, גם היו בעיות בבעלות במגרש וענבל החליטה לוותר על העסקה ובסופו של יום היא לא רכשה את המגרש".

"אז למה הצהרתם על המגרש במצבת הנכסים?"

כיוון שאנחנו נדרשנו למלא טפסים לבית המשפט שבהם על אדם להצהיר על כל הנכסים ועל כל העסקאות שהוא עשה במשך השנים האחרונות ולכן היא הצהירה, כיוון שהיא נתנה גילוי מלא על כל הנכסים שלה כולל נכסים שהמפרק לא ידע עליהם והיא נתנה גילוי מלא על כל העסקאות שבהם הם התקשרה והיא רשמה את המגרש הזה כאחת העסקאות שהיא ערכה. אבל, כאמור, העסקה לא יצאה לפועל ולכן לא היה מה לגלות, צריך גם להבין שאין לה מסמכים לגבי המגרש הזה(…). זו לא פעם ראשונה שהמפרק גם טועה. הוא הרי טען גם שיש בניין במנהטן אז עכשיו הוא טוען שיש מגרש בבאר שבע ושהוא לא קיבל את המסמכים למרות שניתן גילוי מלא על כך". עוד ציין: "חשוב להדגיש שבית המשפט הורה למלא את הטופס ולאחר מכן הוא נתן לעורכי הדין ארכה כדי להוסיף פרטים נוספים לטופס הזה ולכן המועד לפרט אודות המגרש בבאר שבע למעשה עוד לא הגיע עד היום וכאשר הטופס הזה יוגש כדין לבית המשפט יצורפו אליו כל המסמכים. בכל מקרה, כדי להפיס את דעתו של עו"ד ארז אני העברתי אליו כבר היום את מעט המסמכים שיש לענבל לגבי המגרש כיוון שאת כל יתר המסמכים הוא תפס כאשר הוא תפס את כל יתר הקלסרים של החברה".

על בקשת המאסר שביקש עו"ד ארז בגין ביזיון בית המשפט ומכירת דירה פעמיים לכאורה אמר עו"ד זעירא: "לא מדובר על הליכי מאסר פליליים. מדובר על צו שניתן להוציא כנגד אדם בפשיטת רגל כאשר הוא לא מגלה מידע על נכסיו, זהו מאסר אזרחי. אבל לא יהיה בכך שום צורך, ענבל לא תיכנס למאסר, בית המשפט לא יורה על מאסר! הפליאה שלנו היא שבגלל שעו"ד ארז סבר שהוא לא מקבל מידע על אחד מעשרות הנכסים של ענבל שהיא גילתה כדין, הוא בא ומבקש לאסור אותה, לשלול את חירותה, לפגוע בשמה הטוב, נראה לנו שהצעד הזה לא היה נחוץ אבל כאמור הפרשייה הזו הסתיימה היום או תסתיים מחר, לא יהיה מאסר, תהיה רק כותרת בעיתון".

עו"ד זעירא נשאל על הצעדים המשפטיים הבאים באשר לדירה בגבעתיים, שם קיבלו ארכה עד ה- 15 באוגוסט והשיב: "ענבל מצויה בימים אלו בהכנה של דו"ח כלכלי לבית המשפט על מצבת הנכסים וההתחייבויות של החברות שלה. הדו"ח הזה, יש מועד קשיח להגשתו, ה-3.7 וב- 13.7 בית המשפט ידון בשאלה האם לפרק את החברות ככה שהנושים יפגעו או שהנושים יקבלו את מלוא כספם בהסדר נושים. אנחנו עמלים בעזרת שמאי ובעזרת כלכלנים על הכנת הדו"ח הזה ואנחנו סמוכים ובטוחים כאשר בית המשפט יתרשם שלא היה מקום לפרק את החברות כי יש להן נכסים ושהסדר טוב לנושים יותר מכל פירוק בבית המשפט הוא ממילא יורה על הסדר. ענבל לא תצטרך לפנות את הדירה אבל זו באמת לא השאלה החשובה כאן. ענבל יכולה במקרה הגרוע לשכור דירה אחרת. על מה שהיא עמלה בימים אלה ומה שחשוב לה שכל מי שרכש ממנה לא יפגע וכך יהיה.

עו"ד זעירא נשאל האם תחלופת עורכי הדין והיועצים התקשורתיים מצביעה על חוסר יכולת לשלם או חוסר אמון והשיב: "יש הרבה נתונים שגויים בשאלה הזו ואני לא מתפלא עליה, לענבל יש מספר עורכי דין בכמה תחומים. יש עורכי דין שמלווים בתחום של חקירת מע"מ שנפתחה נגדה ואנחנו מקווים שתסתיים בלא כלום, יש עורכי דין שליוו אותה בעניינים אזרחיים, בענייני מקרקעין, בתחום פשיטות הרגל לא היו הרבה התחלפויות. אני מלווה אותה מזה כחודשיים, עכשיו נכנס לתמונה עורך הדין יעקב וינרוט ושותפו עו"ד עמית חדד. הסיפור שכאילו התחלפו עשרה עורכי דין הוא חסר בסיס".

לעניין יועצי התקשורת השיב: "ענבל היא מאד תקשורתית ומאד מושכת תקשורת ואין לדעתי קושי מיוחד לטפל בה אבל כאמור אני לא יועץ תקשורת ולא מוסמך להשיב על השאלה הזאת".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה