אתמול (ג') פונו מספר בתים בשכונת הארגזים בתל-אביב בסרטון שהופץ ברשת החברתית נראה קשיש שזועם על גירושו מביתו. מדובר בשכונה אחת מתוך שלוש בהן מתבצע פינוי שכזה, כשהקבלן המרכזי העומד מאחורי מיזמי הבנייה החלופיים הוא יצחק תשובה. עד כה לא הוצע לדיירים לשעבר פיצוי כלשהו והם מגורשים על פי צו בית המשפט.

בדיון שנערך באולפן הפטריוטים התווכחו הני זובידה ועו"ד יורם שפטל בנושא וזובידה טען כי התושבים לא יכולים לסמוך על מערכת המשפט היות ו"בית המשפט מייצג את ההון. לא מדובר בארכה שאפשר להסתכל עליה באופן סביר. בתל אביב יש שלושה גירושים מרכזיים של מזרחים, בכפר שלם, גבעת עמל ושכונת הארגזים".

מנגד, טען שפטל כי גם האשכנזים שמתגוררים בשכונות אלו מגורשים, אך זובידה פטר את דבריו בכך שיש בשכונות אלו רוב מוחץ של מזרחים.

ליאת רון התערבה וביקשה לעשות הפרדה: "למדינה הייתה הזכות למכור את הקרקע למי שרצתה. יש לה זכות לומר שהחבר'ה האלו מפונים. אבל היא צריכה לנהל מו"מ איתם להגיע למקום אחר. גבעת עמל היא תקדים חזק כי גם שם תשובה ניהל מו"מ עם התושבים והגיעו להסדר. כשהם מגיעים לביהמ"ש זה לא יהיה לוח נקי".

שפטל סיפר כי תושבי עמל ביקשו ממנו לייצג אותם בבתי המשפט ולדבריו הם דרשו כפיצוי דירת פאר לכל ילד.

זובידה סיפר כי "זו לא הדרישה משכונת הארגזים, הם רוצים דיור חלופי. הרסו לאיש הזה בן השמונים את הבית, צריך לתת לו איפה לגור", קבע.

שפטל השיב כי "יש פרטים חסרים במשוואה שאתה מציג. בתי המשפט בישראל לא יתנו צו לזרוק קשיש בן שמונים לרחוב בלי כלום". זובידה השיב לו כי "היום זה קרה!".

הפטריוטים

הפטריוטים