"יש רבנים קיצוניים שמעודדים מתנחלים להרעיל בארות", כך העליל יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, בנאום שטנה מעל בימת הפרלמנט של האיחוד האירופי בבריסל ביום חמישי האחרון.

כעת הוא מתנצל על הדברים ומבהיר: "זו היתה אמירה חסרת בסיס, לא התכוונתי לפגוע ביהדות".

אבו מאזן בפרלמנט האירופי. צילום מסך: טוויטר
אבו מאזן בפרלמנט האירופי. צילום מסך: טוויטר

בהודעה שפרסמה לשכתו נכתב: "אחרי שהובהר כי האמירה לכאורה שיוחסה לרב בנוגע להרעלת בארות המים הינה חסרת בסיס, הנשיא הפלשתיני מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי וזאת בהתאם לכבוד העמוק שהוא רוחש לכל הדתות ובכללן ליהדות".

עלילת הדם הישנה מופצת בימים אלו על ידי הפלשתינים וארגון השמאל שוברים שתיקה. לדבריהם, הרב שלמה מלמה קורא למתנחלים להרעיל את בארות הערבים בשטחים. היות ואין רב כזה, אתר האינטרנט של חמאס העלה תמונה של חבר הכנסת יעקב אייכלר מיהדות התורה כמי שאשם ב'הרעלת הבארות'.

אבו מאזן לא חזר בו מביקורתו על ישראל שהשמיע מעל בימת הפרלמנט. "פלשתין והעם הפלשתיני חווים רצח המוני בקנה מידה היסטורי והתקפות שאין דומות להן תחת עיניה ואוזניה שלה הקהילה הבינלאומית", אמר אבו מאזן בנאומו, "ישנה נטייה מתמשכת לאלימות ולקיצוניות הולכת וגוברת מצדם של המתנחלים והצבא הישראלי, הן בפעולות במסגרת החוק והן מחוצה לו".

לעומת אבו מאזן, יהודה שאול, מנהל קשרי החוץ של ארגון 'שוברים שתיקה', התראיין הבוקר לגל"צ וחזר על ההאשמות לפיהם יהודים מרעילים בארות במטרה להרוג פלשתינים.

גם ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי התייחס לעלילות ואמר כי "מדובר בלא יותר מגרסה מעודכנת לפרוטוקולים של זקני ציון. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו. עצוב שאנשים מתוכנו מנסים להוציא את דיבתנו רעה. מיותר לציין שמדובר בשקר ובדיה מוחלטים, ארגוני השמאל הקיצוני שמו להם למטרה להכפיש את שמנו בעולם. התחקיר אצל אילנה דיין חשף את האירוניה בדבר ש'אבירי המוסר' הם בפועל עבריינים שלכאורה מעורבים בניסיון רצח, ואיתם ארגון 'שוברים שתיקה' משתף פעולה".

במקביל, אמר הבוקר ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה כי הוא "חושב שאבו מאזן הוכיח שוב בשבוע האחרון לכל העולם שהוא איננו מעוניין במשא ומתן ישיר עם ישראל. גרוע מזה, הוא גם הפיץ שקרים נתעבים על מדינת ישראל ועל היהדות. הוא אמנם מיהר להתנצל, חצי התנצלות בשפה רפה, אבל הדברים שהוא אמר שם תואמים את הדברים הקשים שהוא אמר עלינו בהזדמנויות אחרות, כולל בעצרת האו"ם. לכן, אני חושב שאנשים יכולים להסיק מזה מי רוצה לקדם שלום ותהליך שלום – ומי אינו רוצה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20