מתפקדים חדשים לליכוד תחת השם 'ציר 60' ינסו לדברי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, לתת "מוטיבציה לח"כים והשרים מהליכוד לפעול למען ההתיישבות". כך על פי דיווח של משה ויסטוך באתר 'כיפה'.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בהתכנסות של קבוצת ציר 60 בליכוד. צילום: עמוד הפייסבוק של ציר 60
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בהתכנסות של קבוצת ציר 60 בליכוד. צילום: עמוד הפייסבוק של ציר 60
אדלשטיין אמר את הדברים במהלך התכנסות של אנשי הקבוצה שהתקיימה אתמול (רביעי), גם בנוכחות ח"כ יהודה גליק מהליכוד.

על פי הדיווח ב'כיפה' הקבוצה נוסדה לפני מספר חודשים כדי לחזק במפלגת השלטון את התמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון. גליק צוטט בכתבה כאומר "רק התפקדות של אנשי המחנה הלאומי לליכוד, תהפוך את 'הליכודניקים החדשים' לטיפה בים".

ח"כ יהודה גליק ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בהתכנסות של קבוצת ציר 60. צילום: עמוד הפייסבוק של ציר 60
ח"כ יהודה גליק ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בהתכנסות של קבוצת ציר 60. צילום: עמוד הפייסבוק של ציר 60
בעמוד הפייסבוק של הקבוצה נכתב: "אנו תושבי ציר 60, המתגוררים דרומית לירושלים ומהווים חומת מגן לבירתינו הנצחית מדרום לה, ציבור לאומי, אידיאולוגי, דמוקרטי, שומר חוק, משלם, שותף, תורם, ובן מעמד הביניים. לא נשלים עם מצב שבו קיימת אפליה חוקית ומעשית בין אזרח ישראל, תושב ציר 60 לשכנו מעבר לקו הירוק".

"הבנו שהדרך היחידה לשנות ולהשפיע עוברת דרך הצבת עובדות בשטח הפוליטי ובכך לגרום למפלגת השלטון להירתם ולקדם את ההתיישבות" נכתב.

"התפקדות בהיקף נרחב של המחנה הלאומי, תיתן לנו את האפשרות ליצור גוש משמעותי שיהווה מנוף לחץ עצום על מקבלי ההחלטות ואנו מאמינים כי יוביל בסופו להצלחה ועמידה במטרותינו", מנמקים בקבוצה את ההחלטה להצטרף לליכוד.

"אנו מאמינים שהתפקדות למפלגת הליכוד זו הדרך הנכונה והמהירה ביותר כדי להביא שינוי ליישובי ציר 60", נכתב בנוסף.

 פעילותה של הקבוצה מגיעה על רקע ביקורת שהעבירו בעת האחרונה בליכוד על קבוצת המתפקדים "הליכודניקים החדשים". בחודש שעבר התראיין ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ 20 ותקף את הקבוצה. נתניהו אמר כי מדובר במעשה פסול מוסרית: "הם לא ליכודניקים והם לא חדשים. הם אנשי שמאל ישנים והם רוצים להיכנס לליכוד ולהשתלט. להשתמש בדמוקרטיה של הליכוד כדי להרוס את הליכוד ואת כל מה שהוא מסמל".