בג"צ פסק היום כי ההפגנות סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפתח תקווה יוכלו להימשך גם ללא קבלת רישיון מתאים לכך מהמשטרה – ובלי הגבלה על מספר המשתתפים.

בראיון ל"לפני כולם" מסביר ח"כ קיש כי הבעיה שלו עם ההפגנה היא על מהותה – אשם לפני שבדקנו: "נזכור את ההחלטה גם כשיהיו הפגנות של ימין אני מניח שזה יעזור מתישהו. בסוף הבעיה העיקרית שלי זה עם מהות ההפגנה. מהות ההפגנה שבאה להגיד יש אשם לפני שבדקנו. הדבר הזה לא נכון שיקרה ולכן אני מתנגד להפגנות".

ביחס למה שאמר מפקד משמרות המהפכה באיראן והאם פנינו להסלמה על רקע האימות על הסכם הגרעין, אמר ח"כ קיש שאם גם בנושא האיראני לא נראה שינוי מדיניות הרי שלא הרווחנו שום דבר משינוי הנשיאות: "אני מעריך שטראמפ יעבור ממילים לדיבורים, זה אמור לקרות בקרוב אחרת נתאכזב כמו שהתאכזבנו בנושא השגרירות. אם גם בנושא האיראני לא נראה שינוי מדיניות ונראה רק דיבורים אז לא הרווחנו שום דבר מהשינוי של הנשיאות. יש נשיא חדש עם מדיניות חדשה הוא צריך ליישם ולא רק לדבר".

ח"כ קיש מדגיש כי הוא לא מדבר על ביטול הסכם הגרעין אלא  על הודעה על כך שאיראן מפרה את רוח ההסכם ולנסות לחייב את איראן לשנות את המדיניות שלה: "לא מדובר כרגע על ביטול אלא רק הודעת הנשיא לקונגרס שאיראן מפרה את רוח ההסכם, זה יאפשר לקונגרס להטיל סנקציות ויאפשר לארה"ב להתחיל שוב להיכנס לעימות מול איראן ולנסות לחייב את איראן לשנות את המדיניות שלה גם בטרור האזורי שלה וגם בתכנית הטילים הבליסטים שלה".

ח"כ קיש מדבר גם על חלום העברת השגרירות לירושלים שנדמה ומתרחק ושחובה ההוכחה חלה על טראמפ: "גם הסיבה שהוא נתן לא מתאימה, דווקא התמיכה של העברת השגרירות והודעה יכולה לחזק כל שינוי או מהלך מדיני. בזה שהוא לא עושה את זה הוא מעביר מסר לא טוב, ראוי שזה יקרה בהקדם, אם קודם דיברנו על מדיניות טראמפ – הוא אומר את הדברים הנכונים, מבחינת מעשים ומה קורה בשטח – יש עליו את חובת ההוכחה, צעד ראשון יהיה העברת השגרירות לירושלים

לפני כולם

לפני כולם