תערוכה שממחישה את נזקי השריפות בעוטף עזה, כתוצאה מעפיפוני התבערה ובלוני הנפץ שמשגרים המחבלים מעזה, מוצגת השבוע במטה האו"ם בניו יורק, ביוזמת שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

אחת התמונות מתערוכת 'דרום שחור' שמוצגת באו"ם. צילום: מיכאל צרויה

 

התמונות שמוצגות בתערוכה צולמו על ידי צלמים ישראליים שתיעדו את השריפות ונזקיהן באזור עוטף עזה בחודשים האחרונים ואוגדו על ידי הצלם אדי ישראל. במסגרת התערוכה, מוצגים צילומי "לפני-אחרי" מעוטף עזה המראים את השדות והשטחים החקלאיים בטרם השריפות ולאחריהן, לצד צילומים נוספים הממחישים את הנזקים שנגרמו לטבע ולבעלי החיים בסביבה.

"לפי הפידבקים שקיבלנו גם מהקונגרס היהודי-עולמי וגם מהחבר'ה באו"ם – יש המון פניות של כלי תקשורת שם שרוצים לחשוף את זה החוצה ולא מבינים למה זה לא קיבל עד עכשיו במה", מספר ישראל. "התמונות מחלחלות לתודעה. אני חושב שאנחנו מצליחים להגיע ללב של האנשים ואולי להצליח לגרום לאיזה שינוי קטן פה במה שקורה במזרח התיכון ואצלנו בגזרה בכלל".

השגריר דנון בתערוכת 'דרום שחור' שמוצגת באו"ם

 

בתערוכה מודגשים נזקי הטרור האקולוגי של חמאס ליעדי הפיתוח של האו"ם ולהגנת הסביבה והיא תהיה פתוחה לשגרירים ודיפלומטים מרחבי העולם. "טרור האש ההרסני לא רק מאיים על חייהם של אזרחי ישראל, אלא מחריב את המערכת האקולוגית בדרום ומסב נזק סביבתי בלתי הפיך", אמר שגריר ישראל באו"ם דני דנון. "האכזריות והציניות של חמאס, שהפך כלי משחק תמים לנשק קטלני, לא יודעת את הגבול".

את התמונות שצולמו ניתן לראות תחת ההאשטאג #דרוםשחור.

אחת התמונות מתערוכת 'דרום שחור' שמוצגת באו"ם. צילום: משה פילברג
אחת התמונות מתערוכת 'דרום שחור' שמוצגת באו"ם. צילום: זהר שפק