משפחת ליפקין
משפחת ליפניק

 

מאות בני אדם הגיעו ללוות את אורי בת ה-12 ורואי בן ה-6 ז"ל בדרכם האחרונה. שני הילדים נהרגו אמש (ג') בתאונה קשה סמוך ליישוב שבי שומרון, בו הם מתגוררים.

אוהד ליפניק, שנפצע בתאונה הקשה אתמול (ג') בשומרון, הגיע על אלונקה להלוויית ילדיו. ליפניק יצא מבית חולים 'מאיר' בכפר סבא אל בית העלמין השבי שומרון. אשתו שירלי ובנם בן ה-13, עדיין מאושפזים בבית החולים. "אורי, נולדת קצת אחרי מלחמת לבנון השנייה. אמא החליטה לקרוא לך ככה אחרי תקופת החושך. את פשוט כזו. מאירה. מקבלת עם  חיוך שמאיר לכל השבת", ספד האב. "רואי אהרון, כמה נחת הבאת לנו. תחסר לי בשולחן שבת. איך אהבת לקרוא, להאזין לקריאת התורה. היה לך זיכרון מדהים ואהבת את התורה בכל לבבך. אורי ורואי אני נפרד מכם בשם אימא ואחיה ואמיתי. אלוהים אני לא מבין איך לקחת שני ילדים. אין בי אשמה אבל כהורים יש לנו אחריות להביא אתכם לחיים מלאים. אחריות שלא קיימנו".

הרב של צפת, שמואל אליהו ספד: "אין מה לומר, מה אפשר לומר. אולי סוף אדם למות אבל לא ככה. לא באופן הזה. איך אפשר בשעה כל כך כואבת לראות שני ילדים כאן שוכבים לפנינו? רק אתמול הם היו מלאי חיים, והכל למה? מנהיגה פרועה, זלזול בחיים, מאנשים שאין להם כבוד לחיים, כבוד לחיוך, כבוד לשמחה, כבוד לילדים. מאנשים שבזים לחיים. איזה כאב. אי אפשר לנחם. באנו כל הקהל הגדול לומר לך אימא שלא התעוררה שהקב"ה ישלח לך רפואה שלמה".

הרב לבנון: "לקרוא למי שיש בידו את הכוח לרסן את הנהגים. לא יתכן שיש עשרות הרוגים בעקבות נהיגה פרועה".

מהחקירה עולה כי הרכב הפלסטיני נסע מהר מהמותר בכביש 557 סמוך לכניסה ליישוב שבי שומרון, ופגע במעקה הבטיחות. כתוצאה מהפגיעה הרכב החליק למרכז הכביש וכך חסם את נתיב הנסיעה של בני משפחת ליפניק. אורי ליפניק בת ה-12 נהרגה, כמו גם פלסטיני. רואי בן ה-8 נפצע באורח אנוש ונפטר בבית החולים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם