נרצח פיגוע הדקירה בצומת גוש עציון לפני כחודש, ארי פולד הי"ד, צפוי לקבל עיטור גבורה ממשטרת ישראל, כך על פי פרסום בעיתון 'ידיעות אחרונות' הבוקר (ה'). לפי הפרסום, השר לביטחון פנים גלעד ארדן הנחה את מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, לכנס את ועדת העיטורים של משטרת ישראל לדיון על מנת להעניק למשפחתו של פולד הי"ד את העיטור בטקס הענקת עיטורים שיתקיים בחודש נובמבר הקרוב. עיטור גבורה של משטרת ישראל הוא העיטור הגבוה ביותר שניתן במשטרת ישראל או בשב"ס והוא ניתן על "מעשה גבורה עילאית שנעשה בעת מילוי תפקיד תוך חירוף נפש".

ארי פולד הי"ד

כזכור, גם אחרי שנדקר, ובעוד הוא פצוע אנושות, נאבק פולד במחבל ואף הצליח לירות בו ולנטרלו. "ארי פולד הפגין גבורה עילאית תוך חירוף נפשו כשברגעיו האחרונים רדף אחרי המחבל שדקר אותו למוות, ניטרל אותו ובכך הציל את חייהם של אזרחים אחרים", כתב השר ארדן למפכ"ל. השר אף הוסיף כי "בנוסף לשדה הקרב, ארי נלחם למען מדינת ישראל גם בזירה הבינלאומית והיה חלק מרשת פעילי ההסברה שהקמנו כדי להראות לעולם את האמת על ישראל ולחשוף את השקרים של מחרימי ישראל. ארי הוא דוגמה ומופת לכולנו וראוי שנוקיר אותו על כך".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על פולד, שהיה גם חבר כיתת הכוננות של היישוב אפרת, ביום הפיגוע כי "בכוחותיו האחרונים ארי נלחם בגבורה במחבל ומנע אסון כבד יותר".

טקס הענקת העיטורים הקרוב יוקדש לשוטרים ולאזרחים שהפגינו אומץ לב וגבורה מיוחדת במאבקם בטרור ובמחבלים במסגרת גל טרור היחידים בשלוש השנים האחרונות.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20