שר הרווחה חיים כץ ייחקר באזהרה במסגרת פרשת התעשייה האווירית, חודשיים אחרי פניית המשטרה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט לאשר את החקירה. נגד כץ עומד החשד כי בתקופתו כיו"ר הוועד הייתה התפקדות מסיבית של עובדים לליכוד, שתמכו ביו"ר דאז לצורך שיפור מעמדם.

המשטרה חקרה מספר עובדים בתעשייה האווירית שחלקם אף נעצרו, הבולטים שבהם הם בנו ומקורבו של שר הרווחה: יאיר כץ ואלי כהן. על פי החשד של המשטרה, אותם בכירים הטו מכרזים וביצעו הזמנות עבודה מקבלנים חיצוניים שזכו להעדפה תמורת גיוס מתפקדים לליכוד ותשלום שוחד כביכול.

ינצל את הדוח להעלות את הקצבאות. חיים כץ. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
שר הרווחה חיים כץ. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

 

עד כה נעצרו 14 חשודים במסגרת הפרשה שנחשפה לפני שלושה חודשי, בינהם עובדי התעשייה האווירית, קבלנים וספקים. אחד החשודים מחברות הקבלן הוא חבר מרכז ליכוד, אחד אחר חבר ההסתדרות.

 

השר כץ מסר ל"וואלה": "מזה תקופה שאני ורבים אחרים מעובדי תעשייה אווירית עוברים ללא הצדקה מסע הכפשה ציבורי. אשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ואני בטוח כי הכל ישוב בשלום לקדמותו". מקורביו סיפרו ל-"ynet" כי מדובר ב"מסע הכפשה מתוזמן ושלוח רסן בתקשורת בניסיון לפגוע בשמו של השר כץ ובעשרות שנות העשייה הציבורית המבורכת שלו. השר אינו חושש ויתמודד בחקירה – אם וככל שיוזמן".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם