שר הפנים אריה דרעי הודיע הערב (א') כי הוא שוקל לאמץ את המלצת הוועדה ולהודיע לבג"ץ כי הוא ממליץ לאחד את הערים בת ים ותל אביב-יפו בשנת 2023.

בשנת 2014 עתרה עיריית בת ים נגד שר הפנים דאז בדרישה כי ימנה ועדת חקירה לחלוקת הכנסות בין עיריית בת ים, עיריית ראשון לציון, עיריית חולון ועיריית תל אביב-יפו. הוועדה הוקמה והגישה את המלצותיה לשר הפנים – איחוד העיר בת ים והעיר תל אביב- יפו.

טיילת בת ים. בקרוב חלק מת"א?  צילום: יצחק הררי/פלאש90
טיילת בת ים. בקרוב חלק מת"א? צילום: יצחק הררי/פלאש90

 

ההכנות לאיחוד יחלו כבר בתקופה הקרובה  עם הקמת מנהלת ממשלתית לעניין האיחוד, כשהאיחוד יתרחש הלכה למעשה בבחירות לעירייה המאוחדת בשנת 2023 – בחירות לראש עיר אחד לעיר המאוחדת. עד שנת 2023, בת ים תהיה תחת תכנית הבראה מיוחדת  – צופה פני איחוד.

שר הפנים אריה דרעי: "זהו צעד משמעותי לחיזוק העיר בת ים השרויה בגרעון כלכלי עמוק. אני שוקל לאמץ את המלצות הוועדה המקצועית שבחנה את הנושא ולאחד את הערים בת ים תל אביב-יפו, שייצא לפועל ב2023, בתום תהליך ארגוני סדור. משרד הפנים ומשרד האוצר יפעלו יחד בכל התקופה שעד האיחוד, להכין את התשתית והמנגנון לביצוע האיחוד באופן המקצועי עם דגש על  השירותים לתושבים. במהלך האיחוד יידרש שיתוף פעולה מלא מצד העיריות, לקראת איחוד. נדאג כי רמת השירותים הניתנים לתושבים לא תפגע ואף תשתפר. זוהי הפעם הראשונה שבה איחוד בסדר גודל כזה יוצא לדרך, ויש לפעול באחריות רבה על מנת שיצליח".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם