נמאס לו ממנו. דרעי וליברמן. צילום: פלאש90
נמאס לו ממנו. דרעי וליברמן. צילום: פלאש90

 

שר הפנים אריה דרעי משיב לשר הביטחון שהגיע הבוקר (שבת) למתחם 'ביג פאשן' באשדוד כדי לתמוך במאבק החילונים והודיע על הרחקת הרבנים שתקפו את הרמטכ"ל מאירועי צה"ל. "ליברמן דרס את השבת ברגל גסה וזו חציית כל קו. אני עם ליברמן גמרתי". דרעי הוסיף: "אפילו לפיד האב, מגדולי שונאי הדת, לא העז לעשות מה שהוא עושה. יש דברים שהם מעבר לכל ידידות אישית".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע במהלך השבת לאשדוד כדי למחות נגד חוק המרכולים ותקף את הרב הראשי יצחק יוסף שהביע תמיכה ברבנים שקראו שלא לגייס נשים: "נתתי הנחיה לצבא, לא הרב הראשי לישראל, לא הרב אבינר, לא הרב אליהו, לא יוכלו לקחת חלק בשום אירוע במסגרת צה"ל". בלשכת הרב אליהו מסרו כי "רק במשטרים חשוכים אסור לבקר את הצבא" והוסיפו כי "אם הוא לא יתנצל ויבטל את הוראתו הוא יצטרך לעמוד מול תביעות משפטית, גם על שקריו".

לדברי ליברמן, "זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות, ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית. ההקצנה הזו דווקא עכשיו היא בלתי סבירה בעליל, אין לה מקום. גם לרב ראשי לישראל, גם לרב של צפת, שהם עובדי מדינה, הם חייבים לייצג את עמדות המדינה ולא כנגד המדינה".

הרב שמואל אליהו. צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90
הרב שמואל אליהו. צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

הרב אליהו: "אם הוא לא יתנצל – הוא יצטרך לעמוד מול תביעות משפטית"

לשכת הרב שמואל אליהו, בנו של הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו זצ"ל ורבה של העיר צפת, מסרה בתגובה: "ליברמן מסית ומשקר במודע. הרבנים מעודדים את תלמידיהם להתגייס ליחידות היותר מובחרות. הרבנים קוראים להם לא להשתתף ביחידות השדה המעורבות שבהם מורידים את הרף הצבאי בשביל לקדם אג'נדות פולטיות.

עוד נמסר, כי "רק במשטרים חשוכים אסור לבקר את הצבא. אנחנו חיים במדינת ישראל. צה"ל הוא לא חברה פרטית של אביגדור ליברמן, אם הוא לא יתנצל ויבטל את הוראתו הוא יצטרך לעמוד מול תביעות משפטית, גם על שקריו".

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"לחוק המרכולים יש משמעות מרחיקת לכת"

באותה הזדמנות התייחס ליברמן גם לסערה סביב חוק המרכולים שאושר לאחרונה בכנסת, חרף התנגדות סיעתו. "לחוק המרכולים לצערי יש משמעות מרחיקת לכת", אמר. "אישור החוק התקבל בכמה עיריות כפקודה להסתער. לכן כל מה שאנחנו רואים כאן באשדוד לצערי זו תוצאה ישירה של חוק המרכולים".

ליברמן הודיע על תמיכה במחאת תושבי אשדוד החילונים שלטענתו העירייה סוגרת להם את העיר בסופי שבוע. "אני מאוד מקווה שגם המגמה הזו שאנחנו רואים באשדוד לא תתפשט גם למקומות אחרים. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לראות חברה ישראלית מפולגת בין החרדים, לעולים, לכל הקבוצות האחרות וזו פגיעה משמעותית בחוסן הלאומי".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם