השר נפתלי בנט. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
השר נפתלי בנט. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

בקואליציה ממשיכים להישמע קולות נגד הסכם הפיוס הפלסטיני, כשיו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט אמר כי ישראל אינה יכולה לקבל את הפיוס בין ארגון הטרור חמאס לפת"ח.

בנט העלה לחשבון הטוויטר תמונה של סגן מנהיג החמאס רב המרצחים צלאח אל ערורי וכתב: "הוא חתם אתמול בשם חמאס על הסכם ״אחדות״ עם הרשות הפלסטינית. הוא אדריכל חטיפת שלושת הנערים לפני 3 שנים. זוהי ממשלת טרור לאומית. אין לנו זכות מוסרית לגמגם או להתקפל. עלינו לפעול בכל העוצמה נגד המרצחים ולא להיות שותפים שבשתיקה בהלבנת חמאס. קיום יחסים עימם תעודד טרור".


גם חברו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' למפלגה התייחס להסכם הפיוס הפלסטיני: "אני מסרב להזדעזע מ"הסכם הפיוס" בין שני ארגוני הטרור – אש"ף וחמאס. ההסכם בסך הכל קורע את המסיכה מעל פניה של הרשות הפלשתינית ומגלה שוב את מה שאנחנו יודעים ואומרים כל הזמן – מדובר בארגון טרור שלא מפסיק להסית ולעודד טרור ואלימות נגד אזרחי ישראל במטרה לחסל את מדינת ישראל".

ח"כ סמוטריץ' הוסיף: "הבידול המלאכותי בין עזה ליהודה ושומרון ובין אבו מאזן ליחיא סנוואר משרת בעיקר את חסידיה השוטים של המדינה הפלשתינית. אלה המכורים לרעיון חלוקת הארץ חייבים לשמר "פרטנר" ולצייר אותו כמתון וככזה שיש סיכוי להגיע איתו להסדר המבוסס על הכרה במדינה היהודית. בשביל זה צריך לייצר הבחנה בין "ערבים טובים" לערבים רעים". בשביל זה טוב שיש את הרעים של חמאס כדי שאפשר יהיה לדבר עם הטובים מאש"ף".

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"ליבי ליבי איתכם חברים בבוקר הזה. שוב האשליות והחלומות שלכם מתנפצים אל סלעי המציאות האמיתית. אין שום הבדל אמיתי בין הרשות הפלשתינית לחמאס. אבו מאזן ממשיך להסית ולעודד טרור באמצעות תשלום משכורות עתק למשפחות המחבלים וקריאת כיכרות ורחובות על שם מי שרצחו יהודים רק בשל היותם יהודים. מי שמדבר איתו לא אמור להתקשות לדבר גם ממשלה שחמאס חבר בה. 'שלום הרי עושים עם אויבים' לא?".

סמוטריץ המשיך: "על בסיס אותו רציונל קשה לבוא בטענות לממשל טראמפ שמסתמן כאחד השושבינים של ההסכם הזה. אם מבחינתנו אבו מאזן הוא פרטנר ראוי קשה מאוד להסביר למה חמאס לא. אני קורא לראש הממשלה לחזור לעקרון הבסיסי ולפיו מדינת ישראל לא מנהלת משא ומתן מול ארגוני טרור, ולהבין שאחרי מאה שנות סכסוך בין שתי שאיפות לאומיות סותרות הגיע הזמן להכריע. וכן – גם את אבו מאזן".

"זה יהיה נורא מוזר אם ישראל וארה"ב יפרשו מאונסקו אבל ימשיכו להיות חברים טובים של מי שדחף והוביל את ההחלטות האנטישמיות והאבסורדיות של הארגון הזה נגד ישראל", סיכם סמוטריץ'.

בכירר חמאס המחבל סאלח ערורי ובכיר פת"ח עזאם אחמד במהלך החתימה על הסכם הפיוס בקהיר. צילום: רויטרס
בכיר חמאס המחבל סאלח ערורי ובכיר פת"ח עזאם אחמד במהלך החתימה על הסכם הפיוס בקהיר. צילום: רויטרס

 

כזכור, אתמול נחתם הסכם הפיוס בין נציגי ארגון הטרור חמאס ופת"ח. שני הצדדים יקימו ממשלת אחדות שהחל מחודש דצמבר תקבל אחריות על עזה, כולל המעברים, כך פורסם ב"ynet". "ההסכם שנחתם בקהיר ימריץ את התכניות לסיום הפיצול" אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שלחץ לחתימת ההסכם.

במסיבת העיתונאים שנערכה בקהיר אחרי החתימה על ההסכם, נכחו סגן מנהיג חמאס המחבל סאלח אל עארורי, חבר הנהגת פת"ח עזאם אל אחמד ושר המודיעין המצרי חאלד פאוזי ששימש כמתווך. "החלטנו לפעול באסטרטגיה של צעד-צעד כדי להביא ליישום הפיוס. פעלנו כדי לאפשר לממשלת האחדות לפעול בצורה מלאה ברצועת עזה ובגדה", אמר אל עארורי. מוקדם יותר מסר אבו מאזן כי "הסכם הפיוס מהווה סוף לפילוג הפלסטיני".

בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP דווח כי לפי ההסכם, יפרסו 3,000 שוטרים מטעם הרשות הפלסטינית בעזה ובגבולות עם ישראל ומצרים. "הרשות הפלסטינית תחזיר לידיה את האחריות הביטחונית והאזרחית", צוטט גורם פלסטיני בכיר.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם