השר לביטחון פנים פנה אתמול (ד') לרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט בבקשה לכלול את לוחמי מג"ב בתוכנית ההטבות ללוחמים. בראיון ל'לפני כולם', מסביר הערב השר את דרישתו: "לא יכול להיות שחטיבות החי"ר יכללו בלוחמי החוד של צה"ל כי מדובר בלוחמים סדירים, אבל לוחמי מג"ב שלתפיסתי הם לא פחות חוד מהיחידות הללו, ולצערנו גם משלמים את המחיר הכבד ביותר בהרוגים ופצועים, כמו הדס מלכא, הדר כהן וסולומון גברייה שנהרג רק שלשום בהר אדר".

ארדן סבור כי "לא יכול להיות שמג"ב יופלו לרעה אל מול יתר היחידות הסדירות בצה"ל". לדבריו, "ברור לכל אזרח שאין היום באמת הבדל בים עורף לחזית, העורף הפך לחזית, ארגוני הטרור מנסים לתקוף אותנו כל הזמן בעורף האזרחי, ושם לוחמי מג"ב, יחד עם יתר השוטרים, נדרשים למסור לפעמים את נפשם ולהקריב את עצמם כדי להגן על אזרחי ישראל. אני לא אאפשר להפלות אותם לרעה. אין חוד יותר ממג"ב היום".

השר התייחס גם להחרמתה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור את טקס היובל לשחרור יהודה ושומרון. לדבריו, בהחלטתה, מרים נאור "עשתה טעות קשה מאוד שפוגעת באמון הציבור בבית המשפט העליון". כתושבי מדינת ישראל ואזרחים לגיטימיים שגרים שם כחוק, לא יכול להיות שבית המשפט העליון יתעלם מהם ולא ישלחו נציגות".

"אם היינו חוגגים עשרות שנים לאיזשהו יישב ערבי", השווה השר, "ודאי שבית המשפט העליון היה שולח נציגות ולא היה מתחיל לעשות חשבונות האם יש אנשים שכועסים על היישוב הזה כי יש בתוכו דעות כאלה ואחרות".

השר ארדן אף תקף את השופטת ואמר כי "מי שאמור להוות מגדלור לחופש ביטוי וכבוד האדם וחירותו לא יכול להחרים אזרחים במדינת ישראל".

לפני כולם

לפני כולם