השר לביטחון פנים גלעד ארדן ערך הבוקר (שישי) בביקור בבית משפחת ביאדגה בבת-ים. בני המשפחה יושבים שבעה אחרי שבנם יהודה ז"ל נהרג מירי שוטר.

מלשכת השר נמסר כי "השר לבטחון הפנים ארדן הגיע הבוקר לניחום אבלים בבית משפחת ביאדגה בבת ים יחד עם ראש העיר מר צביקה ברוט. השר ארדן הביע את צערו העמוק על האירוע הטרגי שבו נורה יהודה ז"ל על ידי שוטר. השר בחר שלא להפוך את הניחום לאירוע תקשורתי כיוון שביקש לקיים שיחה ולהקשיב לבני המשפחה".

בנוסף נאמר מטעם הלשכה כי "השר ארדן הדגיש ואמר שוב כי יעקוב באופן אישי אחר חקירת מח״ש המתנהלת ויוודא שכל הלקחים הנדרשים מהאירוע יופקו על ידי המשטרה וכן הציע למשפחה כל עזרה שביכולתו לתת. השר שוחח טלפונית עם גיסו של יהודה וקבע להיפגש איתו ועם אבי המשפחה בימים הקרובים".

מותו הטרגי של יהודה ביאדגה שנורה למוות על ידי שוטר לפני שבוע בבת ים, עדיין מסעיר את תושבי העיר ואת בני הקהילה האתיופית בכל רחבי הארץ.

יהודה ביאדגה ז"ל

 

ביום שלישי הגיע השר ארדן לפגישה עם ראש העיר צביקה ברוט בכדי להרגיע את הרוחות, וספג ביקורת קשה על כך שלא טרח להגיע לנחם את משפחתו של יהודה ז"ל.

הבוקר הגיע השר יחד עם ברוט באופן דיסקרטי אל סוכת האבלים של משפחת ביאדגה. הוא עדכן כי השוטר שירה ביהודה הוצא לחופשה עד לתום החקירה.

ארדן הביע את צערו העמוק על האירוע הטרגי ובחר שלא להפוך את הניחום לאירוע תקשורתי כיוון שביקש לקיים שיחה ולהקשיב לבני המשפחה. כיוון שלא ניתנה התראה מורדמת לביקור, אב המשפחה נעדר ממנו. ארדן שוחח טלפונית עם גיסו של יהודה ז"ל וקבע להיפגש עמו ועם אבי המשפחה בימים הקרובים.

השר ארדן הדגיש ואמר שוב כי יעקוב באופן אישי אחר חקירת מח״ש המתנהלת ויוודא שכל הלקחים הנדרשים מהאירוע יופקו על ידי המשטרה וכן הציע למשפחה כל עזרה שביכולתו לתת. יש לציין כי הביקור התקיים לאחר שאמש נערכה הפגנה מחוץ לביתו של השר.

במשפחה כועסים שלא קיבלו התייחסות מספקת מצד הממשלה וכך גם מצד המשטרה. במח"ש לא עדכנו את המשפחה בהתקדמות החקירה, עד שעורך הדין של המשפחה פנה אליהם בדרישה לקבלת הפרטים.

השר גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

ביום ראשון המשפחה תקום מהשבעה ובקהילה האתיופית שוקלים לצאת למחאה כלל ארצית, עד אשר ימוצה הדין עם השוטר היורה, ששב לתפקידו במהרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "תגובתו של השוטר נבעה מהערכתו את הסכנה המוחשית שנשקפה לחייו. כמקובל בכל מקרה של ירי במהלך פעילות מבצעית של המשטרה, נפתחה בנושא בדיקה במח״ש ואין זה ראוי להסיק מסקנות ולהציג נתונים שיש בהן כדי להטעות את הציבור טרם השלמת הבדיקה על ידי הגוף המוסמך לכך".

ההפגנה מחוץ לביתו של ארדן
ההפגנה מחוץ לביתו של ארדן
ההפגנה מחוץ לביתו של ארדן
סיון חילאי

סיון חילאי