⁠⁠⁠⁠⁠שרת המשפטים איילת שקד השתתפה היום (ג') ב'כנס קטיף השלישי – לאחריות לאומית', בקמפוס אולפנת נווה דקלים בניצן וסיפרה על ההשפעה העמוקה שהייתה לגירוש היהודים מגוש קטיף על חייה: "לפני ההתנתקות הייתי חברת ליכוד ועבדנו קשה כדי לנצח את אריק שרון ואמרנו שהצלחנו למנוע את ההתנתקות והתברר שטעינו .. ובאותה תקופה ילדתי.. ישבתי בבית בכיתי והתעצבנתי ואז בוקר אחד הלכתי ונכנסתי כשב"חית לגוש.. הייתי חייבת לראות בעיניים.. ראיתי הרס.. חורבן.. חממות הרוסות.." סיפרה השרה.

שרת המשפטים איילת שקד בכנס קטיף, צילום: פלאש 90
שרת המשפטים איילת שקד בכנס קטיף, צילום: פלאש 90

שקד סיפרה כי בבחירות שנערכו אחרי הגירוש היא הצביעה לאיחוד לאומי, "ואז החלטתי שאני רוצה להכנס לשדה הפוליטי ולשנות. הצטרפתי לנתניהו שהיה אז עם 12 מנדטים והלכתי לעבוד עימו", המשיכה.

שקד דיברה על הפרספקטיבה שלה כמי שנמצאת היום בעמדה בעלת השפעה: "אני לא מסכימה עם המשפט מה שרואים מכאן לא רואים משם גם כאזרחית וגם כשרה דעותי דומות", הבהירה. "יחד עם זאת יש דברים שאני מבינה יותר לעומק".

כמו כן התייחסה שרת המשפטים לסוגיית כוחו של בג"צ בכל הנוגע להחלטות דוגמת ההתנתקות: "אם ביהמ"ש היה עוצר את ההתנתקות זה היה קץ הדמוקרטיה", אמרה. "עיננו לא צריכות להיות נשואות לבג"צ ולבית המשפט אלא לממשלה ולכנסת, ככה זה במערכת דמוקרטית".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20