שרת התרבות והספורט, מירי רגב. צילום: פלאש90

 

תגובות רבות במערכת הפוליטית להסלמה בצפון בעקבות האירוע בו הופל מטוס חיל האוויר שהשתתף בתקיפות בסוריה הבוקר כתוצאה מאש נ.מ סורית שנורתה לעברו, מה שהוביל לפציעתם של שני טייסי חיל האוויר.

שרת התרבות והספורט מירי רגב מהליכוד: "מחזקת את צה"ל על פעילות מבצעית נכונה ונחושה בסוריה. שוב הוכח שממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו מובילה מדיניות אחראית וחסרת פשרות העומדת איתנה מול כל איום נגד מדינת ישראל ואזרחיה. מאחלת החלמה מהירה לשני הטייסים ושישובו במהרה לפעילות מבצעית".

ח"כ יואב קיש מהליכוד: "הבוקר המשוואה בצפון חייבת להשתנות. חייב להיות מחיר לנסיונות ההתעצמות של איראן וסוריה כנגדנו. אסור לנו לשבת ולהמתין בזמן בניית הכוח האיראני נגדנו בצפון גם אם המשמעות תהיה הסלמה".

ח"כ יואב קיש. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

ח"כ נחמן שי מהמחנה הציוני: "ישראל חייבת לבלום את ההתקרבות האיראנית לגבול הצפון ולמנוע את חיזוק החיזבאללה בנשק מדויק. אסור להתעלם מהעובדה שהבוקר התרחשה פגיעה קשה בריבונות ישראל, דבר המצדיק תגובה בלתי מתפשרת מצידנו. עם זאת, בשום אופן אין להניח למצב להידרדר עד כדי עימות ישראלי-איראני-סורי. יש להפעיל מנופים בינלאומיים, כולל רוסיה וארה״ב, כדי לקבוע קווים אדומים לפריסה האיראנית בסוריה ולעומק מעורבותה שטח ובהיקף".

ח"כ מירב מיכאלי מהמחנה הציוני: "העליונות האווירית וההרתעה האווירית שלנו לא נפגעת מזה שנפל מטוס. הבעיה במערכה החדשה הזאת היא שאנחנו לבד בה. פוטין לא בצד שלנו, בעוד שר החוץ האמריקני מבקר באזור ונמנע באופן תמוה מלבקר בישראל. זה אתגר משמעותי שצריך להתנהל בו בחכמה יתרה".

ח"כ איל בן ראובן מהמחנה הציוני: "ההערכות של העורף בצפון – לא טובה. העורף לא מוכן למערכה גדולה".

ח"כ מירב מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

ח"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת: "האירועים בצפון מדאיגים במיוחד, כל מלחמה באזור הנה מלחמה מיותרת שתגבה מחיר כבד וחייבים לעצורה מראש. ממשלת הימין הזמינה את ההסלמה מראש, עם אינסוף הפרות לריבונות הסורית והלבנונית, הפרות להחלטות האו"ם, שיתוף פעולה מביך עם ארגונים קיצוניים ועם תקיפות חוזרות בשטח סוריה אין פלא שהגענו למצב הקיים, נתניהו וממשלתו שקועים עד צוואר בפרשות השחיתות, ערב פרסום ההמלצות נתניהו מוכן לעשות הכל כדי להסיח את הדעת ולעבור את זה בשקט, נתניהו מוכן להוביל למלחמה אזורית בה ישלמו עמי האזור מחיר כבד רק למען הישרדותו הפוליטית. חייבים לעצור את המלחמה הבאה לפני שיהיה מאוחר מדי, חייבים לשלוח את נתניהו הביתה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם