פרויקטים מהסוג של מחיר למשתכן הם רק חלק מהניסיונות של משרד האוצר וגורמים בממשלה להוריד את מחירי הדיור. בין היתר, ניסיונות אלו מחלחלים לקבלנים שרוצים להשתתף בתחרות ולהראות שהם מסוגלים לבנות בעלויות נמוכות. חלק מהעלויות מסובסדות על ידי הממשלה, חלקן הן תוצאה של שיפור בטכנולוגיה שבה משתמשים על מנת לבצע פרויקטים של בניה וחלק קשורות לירידה באיכות.

הירידה באיכות הבניה ותופעת ליקויי הבניה בדירות חדשות צריכות להטריד בצורה המשמעותית ביותר אנשים שמתכננים לקנות דירה למגורים או השקעה. אף אחד לא רוצה לגור בבית שנבנה באיכות ירודה, אך רק למעטים מאתנו יש את הכלים לזהות את זה.  במילים אחרות, איכות הבניה משפיעה על מחירי הדיור בישראל בשנת 2019 – אבל לנו אין את היכולת לדעת מה באמת קורה מאחורי הקירות ומתחת לרצפה.

צילום pixabay

 

מה החשיבות של בדק בית וביקורת מבנים?

חברת בדק בית נכנסת לתמונה לפני רכישת דירת יד שנייה או דירה חדשה ויש לה את כל המשאבים הנדרשים על מנת לבצע בדיקת דירה לפני קניה. ההתמחות של חברה מן הסוג הזה היא בשירותי ביקורת מבנים, מה שמאפשר ללקוחות ולאנשים פרטיים לדעת מה הם עומדים לקנות. מעבר לכך, חברת בדק בית מייצגת את האינטרס של הלקוח בלבד והיא הגורם האובייקטיבי היחיד שעמו אפשר להתייעץ בשביל לברר לגבי איכות העבודה של קבלני בניה שונים.

בדק בית הוא שירות חיוני שכדאי לאנשים פרטיים להשתמש בו גם ואולי בעיקר ברכישת דירה חדשה מול קבלנים או חברות בניה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הדירות החדשות לא בטוחות יותר מהישנות ולפעמים אפילו ההיפך. כאמור, בישראל של 2019 כל הקבלנים מנסים להוריד במחירים וזה עלול לבוא על חשבון איכות הבניה, איכות החומרים ואיכות התוצר הסופי.

כיצד חברת בדק בית חוסכת לך בהוצאות?

חברת בדק בית חוסכת לאנשים פרטיים בהוצאות כי היא מאתרת ליקויי בניה. בהמשך, אפשר להשתמש בדוח הממצאים המנומק של חברת בדק בית על מנת להטיל את האחריות על תיקון ליקויי הבניה על הקבלן. על אף שהשירות של חברת בדק בית עולה כסף, צריך להתייחס אליו כסוג של השקעה לטווח קצר וארוך.

חברת בדק בית גם חוסכת לאנשים פרטיים זמן. בעזרת יצירת קשר עם אנשים שמתמחים בנושא של בדיקת דירה לפני קניה ניתן לקבל דוח מפורט בזמן אמת, לבקש ביקורת בניה ולקבל דוח מפורט על ליקויי בניה בתוך הדירה, בחוץ או במבנה. מהבחינה הזו, המעורבות של חברת בדק בית היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההתנהלות מול מוכרי דירות או קבלנים.

לסיכום, כיום יותר מתמיד ברור הצורך בביקורת מבנים על ידי חברה מקצועית. כך ניתן לבדוק מראש את איכות הבניה ולא להמר על הבית.

למידע נוסף היכנסו לאתר: http://www.peles-group.co.il

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20