"מייק פנס מחזיק באמונות מזיקות, נוהג בסקסיסטיות, התנהגותו היא פאקטור מרכזי בתרבות האונס". כך כתב העיתון "אליט דיילי", עיתון שמאל אמריקאי, על סגן נשיא ארה"ב מייק פנס.

מדוע השמאל בארה"ב מייחס לפנס פשיעה חמורה מסוג זה? למרבה ההפתעה, "פשעו" של פנס הוא נאמנותו לאשתו, קארן.

מייק פנס סגנו של טראמפ בסרטון תמיכה בישראל. קרדיט: טראמפ כחול לבן

כתבת פרופיל שהתפרסמה השבוע בעיתון הנפוץ "הוושינגטון פוסט" חשפה חלק מהרגליו האישיים של סגן הנשיא, כולל פרטים מחיי הזוגיות של פנס עם אשתו קארן.

מעבר להיותו של מייק פנס איש ציבור וסגן נשיא המעצמה החזקה בעולם, הכתבה אפשרה לקוראים להביט על פנס גם כאיש משפחה שנשוי בנאמנות לאשתו למעלה מ-30 שנה. במסגרת הכתבה המשפחה דיברה בגילוי לב וחשפה כי סגן הנשיא מקפיד במשך השנים לא לסעוד ביחידות עם נשים מלבד אשתו, לא שותה באירועי אלכוהול כשאשתו לא נמצאת ועל הרגלים נוספים ששומרים על מרחק וצניעות.

רה"מ נתניהו וסגן הנשיא פנס. ארכיון. צילום: עמוס גרשום, לע"מ
מייק פנס עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עמוס גרשום, לע"מ

בזמן שאשתו קארן מביעה שביעות רצון מתפקודו של בעלה כאיש משפחה נאמן במקביל לתפקידו הציבורי, כלי התקשורת המזוהים עם השמאל בארה"ב מגיבים בזעם. לדבריהם, הרגליו של פנס הם "פקטור מרכזי של תרבות האונס" , "בעייתיים" וכי הוא "דוחף החוצה נשים מחייו המקצועיים".

בנוסף, ה"אליט דיילי" טען כי מדובר ב"דה-הומינזציה". עוד נאמר כי בחירתו האישית של פנס היא "סוג של מהלך לא חוקי".

בתוך כך, ה"אליט דיילי" רטן על כך שלאשתו של פנס יש יותר זכויות בחייו האישיים מאשר עיתונאיות, שותפות לעבודה ונשים שהוא פוגש במסגרת חייו הציבוריים.

אלעד שור

אלעד שור