ההכנות לחנוכת שגרירות ארצות הברית בירושלים בעיצומן: הבוקר נתלו ברחבי העיר שלטי הכוונה לבניין שגרירות ארצות הברית. חנוכת השגרירות תיערך ביום שני ונכון לעכשיו עדיין לא ברור האם הנשיא האמריקני יגיע לטקס החגיגי.

עובד עירייה תולה את שלט שגרירות ארה"ב בירושלים, היום. צילום: רויטרס

ראש העיר ירושלים ניר ברקת תלה את שלט ההכוונה הראשון בבירה עם הכיתוב "שגרירות ארה"ב ואמר: ""זה לא חלום, זו המציאות. אני גאה ונרגש לתלות הבוקר את השלטים הראשונים החדשים שהכנו לשגרירות ארה"ב שתיפתח בשבוע הבא בירושלים . זהו אירוע היסטורי ואני מודה לנשיא טראמפ על כך. ירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי ועכשיו גם העולם מתחיל להכיר בכך. חג ירושלים שמח"

ראש העיר ירושלים ניר ברקת תולה את שלט ההכוונה הראשון לשגרירות ארה"ב. צילום: דוברות עיריית ירושלים

בסוף השבוע התייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן להערכות לפיהן צפויות מהומות ב-14 במאי ואמר: "לפתיחת השגרירות יש מחיר ושווה לשלם אותו. מדובר בהחלטה היסטורית חשובה ודרמטית צריך להיות מוכנים לשלם את המחיר. לא הגישו לנו את המדינה על מגש של כסף ואף אחד לא הגן עלינו חוץ מאשר עצמנו.

"לפני הרבה שנים עשו טעות היסטורית כשהביאו אותנו למזרח התיכון", צחק ליברמן, "אם משה רבנו היה מביא אותנו לגבול שוויץ היינו במצב טוב יותר". הוא העריך כי "יהיו נסיונות לפגוע בחגיגות וכרגע אין הערכה לפיה יהיו פצועים או הרוגים באירועים ואנחנו ערוכים לכל תרחיש".

שלטי שגרירות ארצות הברית בירושלים. צילום: רויטרס
שלט שגרירות ארה"ב בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
דגלי ארצות הברית וישראל ברחבי הבירה ירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
דגלי ארצות הברית וישראל ברחבי הבירה ירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20