הרבה לפני שהייתה ת"א "בירת הטבעונות" של העולם, הייתה, איך אומרים בשיר, "גן השקמים" על החוף. בהתאם, ניתן למצוא בעיר ללא הפסקה מגוון מוזיאונים מכל הסוגים, המשלבים ישן וחדש וכן, גם לא מעט נוסטלגיה תל אביבית בדיוק כמו שאנו אוהבים. בלי להכביר במילים, היכנסו לרכב השכור וארגנו לכם ולילדים סיבוב מוזיאונים חוויתי ומחכים במיוחד!

מוזיאון הטבע על שם שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב

בחרנו להתחיל אתו מכיוון שהוא חדש חדש מהניילונים ורק נפתח לציבור הרחב בשנת 2018. מדובר במוזיאון הגדול והפעיל ביותר בתחום הביולוגיה בישראל, ומכיל תערוכות רבות שלא היו מביישות אף מוזיאון טבע בעולם. בין הפוחלצים, השלדים ואפילו פרטים חיים למיניהם, תוכלו למצוא עדויות לבעלי חיים שחיים או חיו בעבר באזור ארץ ישראל כמו דינוזאורים, צבי יבשה ענקיים, עטלף שועל ועוד, לצד תערוכות חרקים חיים. נשמע כיף, לא?. על מנת להגיע אל מתחם זה שמחוץ לעיר מומלץ להשתמש בשירותי השכרת רכב בתל אביב או בעזרת מונית.

מוזיאון בית התפוצות

המוזיאון, או בשמו המלא "מוזיאון העם היהודי-בית התפוצות", הינו אחד האהובים והמוכרים בתל אביב ובישראל בכלל. הוא נמצא אגב, ממש לא רחוק ממוזיאון הטבע, ומכיל תערוכות רבות ופעילויות לכל הגילאים  בנושא ההיסטוריה של העם היהודי ותפוצת העם בת-זמננו. בין המוצגים המרשימים, קיים היכל בתי הכנסת המציג דגמי של בתי כנסת יהודיים והיסטוריים מרחבי העולם. כמו כן, במוזיאון פעילות אינטראקטיבית וחדשנית לילדים בנושא גיבורי העם היהודי.

מוזיאון האצ"ל בבית ז'בוטינסקי

אנו מדגישים כי מדובר במוזיאון השוכן בבית ז'בוטינסקי, שכן קיים אחד נוסף העוסק בפעילות האצ"ל בתש"ח. בכל אופן: המוזיאון עוסק בתולדות מחתרת האצ"ל ובפעילויותיו, לרבות ההעפלה הבלתי חוקית לארץ ישראל וסגנון החיים המחתרתי אשר כלל סיכון יומיומי, אומץ, גבורה והקרבה רבה. במוזיאון מיצגים שונים וסרטים חווייתיים שיכניסו את המבקרים לאווירה החשאית והדרמטית שהייתה מנת חלקם של חברי המחתרות.

מוזיאון הרצלילינבלום

מדובר במוזיאון קטן יחסית, שעוסק בעיקר בהיסטורית הבנקאות בארץ ישראל, אולם ניתן ללמוד ממנו רבות גם על החיים בתל אביב הישנה. במוזיאון פעילות מולטימדיה באווירת חדר עסקאות, שחזור של סניף דיסקונט היסטורי מן המאה ה-19 ועוד. ככלל, מדובר במוזיאון קליל ומעניין ביותר. בנוסף, ממש לידו, נמצא מגדל שלום ושכונת נווה צדק, למי שמעוניין להסתובב ברגל באווירת ת"א הישנה והטובה.

מגדל שלום

טוב, לא מדובר במוזיאון של ממש, אולם מדובר באתר מורשת תל אביבי פר אקסלנס, למביני עניין. באופן כללי, ה"מגדל" המתגמד לעומת המגדלים של שנות ה-2000, הוקם על שטח הגימנסיה העברית שנהרס, והיווה את גורד השחקים הראשון בישראל. במגדל הופיעו תערוכות ופעילויות רבות במהלך השנים, אולם כיום ניתן למצוא בו בעיקר שתי תערוכות בנושא תולדות תל אביב וכן, את הפסיפסים המפורסמים כשאחד מהם הוא "הפסיפס לזכר הגימנסיה הרצליה" האהוב של האמן נחום גוטמן מאמצע שנות ה-60.

המידע באדיבות חברת שלמה סיקסט המפעילה שירותי השכרת רכב בארץ ובחו"ל

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20