היום אישרה מנהלת הליגה ההחלטה להוסיף זר נוסף למכסת הזרים בליגת העל. דבר אשר יגדיל את מספר הזרים שקבוצה יכולה להחתים ל-6.
עוד הוחלט כי רק 5 זרים יוכלו לשחק בו זמנית על המגרש, דבר הדומה לחוק הרוסי של הכדורסל.
דבר זה עשוי לעזור בעיקר לנציגות הישראליות באירופה, שבמשחקים במפעלים החשובים של אופ"א יוכלו לשחק עם 6 זרים על המגרש.

דבר זה עשוי להטיב עם הכדורגל הישראלי וגם עם הכדורגלן הישראלי מכמה סיבות.
מבחינה כלכלית על זרים לא חל המס שחל על השחקנים הישראלים דבר המייקר את השחקן הישראלי. עובדה זו יכולה לגרום לבעלי הקבוצות להחתים זר נוסף בעלות נמוכה במקום שחקן ישראלי בעלות גבוהה יותר. המהלך אולי יפגע בקבוצות הקטנות, אבל יגרום לקבוצות הגדולות להגדיל את המשכורת של אותו זר וכך יעלו הסיכויים להביא אחד שישדרג את הקבוצה.

בנוסף שחקנים ישראלים בייחוד הליגיונרים שחוזרים לארץ לא יוכלו לבקש מהקבוצות סכומים אסטרונומיים בעקבות העובדה שהמועדונים יוכלו להחתים במקומם זר אכותי והם יאלצו להתגמש במחיר.

נבחרת ישראל .צילום: יונתן שינדל פלאש 90
נבחרת ישראל .צילום: יונתן שינדל פלאש 90

מבחינה תחרותית הגדלת מספר הזרים אולי תשפר את רמת הכדורגל בארץ אך עלולה לפגוע בנבחרת הלאומית. בליגה הקפריסאית לדוגמא ניתן להחתים כ11 זרים, דבר זה אמנם החליש את הנבחרת שלהם משום שלא הרבה שחקנים מקומיים רואים דקות, אולם שיפר את הליגה, לראייה לפני 4 שנים הגיעה אפואל ניקוסיה לרבע גמר ליגת האלופות הישג עליו בישראל רק יכולים לחלום.

בנוסף החתמת זר נוסף תוכל לעלות את אחוזי הפגיעה בזרים אם בקבוצה ממוצעת בליגת העל מצליחים לפוגע עם 3 מתוך 5 הזרים אז עכשיו אחוז הפגיעה יוכל לעלות ל4 זרים מתוך 6.
כמו כן גם במקרה של פציעה של שחקן חשוב אז הקבוצות יוכלו להעלות את הזר השישי במקומו.
יש גם חסרון אחד בולט וזה קשור בהגדלת הפערים בין הקבוצות.

כאמור הגדלת מספר הזרים נועד בעיקר בשביל הקבוצות הגדולות אלה שיש להן כסף להחתים זר נוסף,ודבר זה עשוי להגדיל את הפער בין הקבוצות הגדולות לקטנות שלא יוכלו למלא את מכסת הזרים.

20 News

20 News