מנהל הקריאייטיב ב'סלע מאיר' ואושיית הרשת אור רייכרט אייר כרזה בה מוצגת המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, כדמות מסרט אימה. סערה תקשורתית התעוררה הערב (ה') לאחר שיאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, שיתף את הכרזה.

 

בתגובה צייץ עיתונאי 'הארץ' ואיש השמאל הקיצוני אורי משגב: "זוכרים את הקרן שהדביקו לנעמי חזן? זוכרים את הקריקטורה האנטישמית של סורוס? אז הנה הפוסט הניאו נאצי החדש שהפרזיט המופרע מבלפור שיתף עכשיו. יש שעירה חדשה לעזאזל. ואל תגידו לי שהוא אדם פרטי. הוא בנו של ראש הממשלה שרק הערב גינה 'התקפות לא ראויות לגופו של אדם'". רייכרט מצידו תהה מדוע משגב ומהדורות החדשות לא נתנו קרדיט ליוצר הכרזה.

רייכרט: "סאטירה משובחת חושפת במדויק את הפנים האמיתיות של המבוקר"

בשיחה עם ערוץ 20 אמר רייכרט: "שוב אנחנו נחשפים לצביעות הרופסת והדוחה של השמאל הישראלי. אמנות היא אמנות בכל מקום, גם אם היא לא מגיעה משמאל. סאטירה משובחת היא לא הסתה, היא חושפת במדויק את הפנים האמיתיות של המבוקר, במעטה כבד של הומור. אם מי מחברי השמאלנים לא מצליח להבין ולהבדיל בין סאטירה להסתה, מוזמנים לקורס בימי שלישי בתשע בערב".

המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, בדיון הכנסת. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

כזכור, זילבר הופיעה השבוע בוועדת החינוך והתרבות של הכנסת ומתחה ביקורת נוקבת על חוק הנאמנות בתרבות של השרה מירי רגב. "תרבות היא דמיון חופשי ויופי וריבוי קולות ואומץ והתרסה וכנות וביטוי שאיננו מתחנף שאנו מתאים את עצמו למבחני התאמה שלטוניים", טענה זילבר. "הימים מביאים לא רק חוקים חדשים אלא מילים חדשות – נאמנות, משילות ועוד. שיח חברתי ופוצע – האם יש מי שנאמן ויש גם מי שבוגד. הבו לנו עם ממושמע ומחונך שחשיבותו אחידה".

בעקבות כך, פנתה שרת המשפטים אל היועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה כי זילבר לא תייצג עוד את עמדתה ואת עמדת משרד המשפטים. היועמ"ש פתח בבירור העניין והיום זילבר לא הופיעה בוועדת החינוך. השר נפתלי בנט וח"כ אמיר אוחנה אף קראו לפטר את זילבר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20