בעיריית מינכן חששו שהרצאה של העיתונאי גדעון לוי תהפוך למפגן תמיכה ב-BDS ושלחו נציג מטעמה לפקח עליה. כך דיווח אתמול (ראשון) ישי פרידמן ב-Nrg. לוי: "היה עניין עם עיריית מינכן. אבל אני לא זוכר את כל הפרטים. העירייה הסכימה להשכיר את הבניין רק בתנאי שלא יוזכר עניין ה-BDS".

גדעון לוי. צילום: פלאש90
גדעון לוי. צילום: פלאש 90

על פי הדיווח ב-Nrg ההרצאה שהועברה בעיר הגרמנית לפני מספר שבועות נעשתה בפני קהל גרמני במיקום אשר הושכר לטובת האירוע מעיריית מינכן. עוד פורסם כי במסגרת הרצאה אחרת שנתן לוי בגרמניה בסמוך להרצאה במינכן אמר לשומעיו: "במדינה שלכם זה כמעט בלתי חוקי להזכיר את המילה BDS".

עוד אמר לוי באותה ההרצאה: "במינכן הם כמעט ולא נתנו לי לדבר שם בגלל שהם חשדו שאולי אני תומך ב-BDS והם אף שלחו נציג מטעם מועצת העיר כדי לוודא שאני לא תומך BDS, אם כי אני תומך".

עיתונאי 'הארץ' המזוהה עם השמאל הקיצוני הביע בפני הקהל הגרמני ביקורת על המדיניות הגרמנית בכל הקשור ליחסי ישראל-גרמניה: "זה מביא אותי לשאלה מה מותר ומה לא מותר להגיד בגרמניה. היחסים בין גרמניה לישראל צריכים להיות יחסים מיוחדים. ודאי לגרמניה צריכה להיות אחריות על העבר. אין ספק בכך. אך מה המשמעות של האחריות הזאת? האם זה אומר לתמוך בפשעים? האם זה אומר לתמוך בישראל בצורה עיוורת? האם זה אומר להשתיק כל קול אלטרנטיבי במדינה הזו רק בגלל העבר? מה זה קשור לעבר?".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20