בעוד ההחלטה לגבי ריצה משותפת עם מפלגת האיחוד לאומי עודנה לוטה בערפל, היום (ב') יתקיימו הבחירות המקדימות לרשימת מפלגת הבית היהודי לכנסת ה-21.

בין השעות 16:00-20:00 יגיעו חברי מרכז המפלגה לאולם הכנסים וואהל באוניברסיטת בר אילן, יצביעו לחברי הרשימה ויאשררו את בחירתו של תא"ל במיל' הרב רפי פרץ לראשות המפלגה. בתום ההצבעה יחל אירוע פתיחת הקמפיין במעמד יו״ר המפלגה הנכנס שיישא דברים.

המתמודדים בפריימריז לפי סדר הא-ב' הם: 
אברג׳ל מירי, אסעד אייל, בן דהן אלי, בן ישר יעל, בן ציון דוידי, גנץ זהבה, דובוב יונתן, דנינו דורון, זוהר שוקי, יוגב מוטי, מגנז׳י צחי, מתתיה רחל, צדוק ארז ורפפורט אורלי.

מי יעמוד בראש הרשימה המאוחדת?

כזכור, אמש נודע כי מי שנבחר ע"י הוועדה המסדרת לכהן כיו"ר המפלגה במקומו של היו"ר הקודם השר נפתלי בנט, שהקים את מפלגת 'הימין החדש' יחד עם השרה איילת שקד, הוא תא"ל במיל' הרב רפי פרץ.

הרב רפי פרץ וח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: יעקב נעומי ויונתן זינדל פלאש 90

 

"אני מקווה ומאמין שהקב"ה ייתן לי ברכה לעמוד ולשאת בעול הציבורי המיוחד הזה, ובעז"ה להאהיב שם שמיים על הבריאו ולהאהיב את עם ישראל איש על אחיו. זו המטרה שלנו זו דגלה של הציונות הדתית", אמר פרץ לאחר בחירתו.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' בירך על בחירתו וקרא לאיחוד. אולם לא ברור מי יעמוד בראש הרשימה אם אכן יתמזגו המפלגות כדי להבטיח שיעברו את אחוז החסימה. "סמוך ובטוח שנשתף פעולה בהנהגת הציונות הדתית בתפקידה אל מול האתגרים הרבים הניצבים בפני מדינת ישראל", צייץ סמוטריץ'.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20