זעזוע בקהילה היהודית בארגנטינה: כנופיית אלמונים תקפו באמצע הלילה את הרב הראשי של הקהילת היהודית, הרב גבריאל דוידוביץ', במהלך שוד בביתו ופצעו אותו באורח קשה וקשרו את רעייתו. "אנחנו יודעים שאתה הרב של הקהילה היהודית", הבהירו התוקפים והשמיעו שלל דברי נאצה.

לדברי מנהל 'רדיו חי' בבואנוס איירס, מיקי שטוירמן, "ברור שמדובר באירוע אנטישמי. התוקפים נכנסו לבית ב-2:00 בלילה, קשרו אותו, כיסו את ראשו והכו אותו קשות עד שאיבד את הכרתו. הם שברו לו תשע צלעות".

"אם הם רצו רק לגנוב – לא היו צריכים לתת לו מכות", אמר שטוירמן וסיפר כי "שני תיירים ברזילאים שהיו בתחנת אוטובוס סמוך לבית ושמעו מה קרה הם אלה שהזעיקו המשטרה. השוטרים נכנסו וראו אותו שרוע על הרצפה".

בארגון הקהילה היהודית בארגנטינה (AMIA) מסרו כי "הארגון עומד בשעות אלו בקשר עם גורמים בממשל הארגנטינאי וכוחות הביטחון בכדי לחקור מיידית את האירוע האלים, ולמצות את הדין עם הפורעים העומדים מאחורי השוד האלים".

נשיא ארגון הגג של הקהילות היהודיות בארגנטינה, אריאל איכבוים, אמר בראוין ל'כאן11' כי מדובר ב"אירוע מאוד עצוב, אנחנו מזועזעים". לדבריו, הרב ישן "וכששמע רעש הוא קם וראה מישהו בשירותים. הוא ברח לקומה התחתונה בבית ושם חיכו לו שלושה אנשים. גם מחוץ לבית היו עוד שלושה אנשים. שברו לרב תשע צלעות ועשו לו חור באחת הריאות. ידעו בדיוק מיהו".

איכבוים הוא הוסיף כי "מצבו של הרב קשה, אבל יציב. הוא בהכרה מלאה".

נתניהו על המתקפה בארגנטינה: "מגנה בתוקף את אירועי האנטישמיות"

גנץ על תקיפת הרב הראשי של ארגנטינה: "דם יהודי אינו הפקר"

האנטישמיות בארגנטינה | בנט: "כל יהודי בעולם צריך לדעת שיש לו פה בית"

אילת כהנא

אילת כהנא