רגע לפני הבחירות המקומיות, סרטון חדש פורסם ע"י 'הפורום הציבורי' אשר מזהיר את הציבור מפני נתינת מקום לדריסת רגל של 'הקרן לישראל חדשה' האמריקנית בערים ומועצות המקומיות השונות ברחבי הארץ. הסרטון, שמהווה פתיחה לקמפיין שעתיד לחשוף את מעורבות הקרן החדשה בבחירות המקומיות, מציג את המתרחש ב'מקיף י"ב ע"ש יאסר ערפאת' במציאות חלופית עתידית בה נמחקה הזהות היהודית ממדינת ישראל. בית ספר שהוקם "בסיוע הקרן החדשה לישראל לזכרם של לוחמי החופש הפלסטינים".

 

בסופו של הסרטון מזהיר הפורום, "בידקו ברשימת המומלצים של פעילי הקרן החדשה, במי הם רוצים שתבחרו. שלא תעזרו להם להרוס אותנו".

לדברי יו"ר 'הפורום הציבורי', איתי גרנק, בראיון לאולפן הפתוח, פעילי הקרן הם אלה שעומדים מאחורי שלל סרטונים מסיתים ומפלגים בין דתיים לחילונים במירוצים בערים השונות. כזכור, הבחירות לרשויות המקומיות הספיקו כבר להנפיק כמה קמפיינים נגד האוכלוסייה הדתית בערים מרכזיות בהןחולוןפתח תקווהירושליםאשדוד, ואריאל.

יו"ר הפורום, שבחודשים האחרונים "התלווה" והשתחל לכנסים של אותם מועמדים, מבטיח כי "בימים הקרובים נחשוף את הרמת המסך של הקרן החדשה", אך כבר עכשיו הוא אומר: "יש לנו הוכחות למעורבות של הקרן ברשימות המועמדים לרשויות המקומיות, למרות שבדיעבד מפיצים אותן פעילים של ארגוני הקרן, לא הקרן בעצמה, שמאוד נזהרת".

הפורום הציבורי פרסם באתר שלו את רשימת המועמדים ברשויות השונות על סדר הא"ב:

חלק מרשימת המועמדים בהם תומכת הקרן, לטענת הפורום הציבורי. צילום: מתוך אתר הפורום הציבורי

 

גלאון רצתה לתבוע – אך התבלבלה בנמען

גרנק מספר גם כי "זהבה גלאון תכננה לשלוח לאחמד טיבי הודעה ששלחה בטעות לנו: 'בוא תראה איזה סרטון מסית עשו, בוא נגיש נגדם תלונה'". גרנק מוסיף פניה לגלאון ושואל "מה מסית? הרי זה החזון שלך גלאון, איפה את רואה את ההסתה?".

תגיש תלונה? זהבה גלאון עם ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
האולפן הפתוח

האולפן הפתוח