פרקליטות המדינה תוקפת את הטענות נגד הרשעתו של רומן זדורוב ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל בשנת 2006 בקצרין, אך מבהירה: "היה ונמצא כי ישנן ראיות חדשות המשנות את התמונה – לא נהסס לפתוח את התיק".

13 שנים אחרי הרצח, הפרשה עדיין נמשכת. תאיר ראדה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

 

בפוסט שפרסמה היום (רביעי) פרקליטות המדינה בדף הפייסבוק שלה היא עונה על הטענות הציבוריות נגד ההרשעה: "כחלק מסדרת הפוסטים, ריכזנו מספר טענות שעלו ביחס לתיק, והוספנו את ההתייחסות שלנו אליהן", נכתב.

בפוסט השני ב"סדרה" מתייחסת הפרקליטות לטענה כי ההודאות נגבו מזדורוב בצורה בלתי תקינה; לטענה כי ישנן תביעות רגל המראות שהדרך בה שיחזר זדורוב את יציאתו מהתא בלתי-הגיוני; ולטענה כי הוא לא ידע לשחזר פרטים מהותיים שאמור היה לזכור לו היה הרוצח.

גם היא לא חושבת שזדורוב הוא הרוצח. אילנה ראדה, אמא של תאיר ז"ל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לכל אחת מהטענות מוסיפה הפרקליטות את התייחסותה ומסבירה את עמדתה. לטענה הראשונה הם עונים על ידי ציון העובדה ששופטים רבים שדנו בתיק בערכאות שונות אישרו את ההודאה; לטענה השניה עונים כי אמנם ישנו "מסלול יציאה" נוסף על זה שהציג זדורוב שבוודאות לא שייך לא, אך לפי הפרליטות הם "ככל הנראה שייכים לאחד המחלצים ששכח זאת". על הטענה האחרונה בפוסט אמרו כי "השופטים קבעו שלא ניתן לצפות מנאשם לדעת לשחזר באופן מושלם את כל פרטי הרצח".

#תיקזדורוב – פוסט שני בסדרה:כחלק מסדרת הפוסטים, ריכזנו מספר טענות שעלו ביחס לתיק, והוספנו את ההתייחסות שלנו אליהן….

פורסם על ידי ‏פרקליטות המדינה‏ ב- יום רביעי, 2 בינואר 2019

 

עם זאת מבהירה הפרקליטות: "היה ונמצא כי ישנן ראיות חדשות המשנות את התמונה הראייתית ומצדיקות היעתרות לבקשה למשפט חוזר – שבמקרה זה עדיין לא הוגשה – לא נהסס להסכים לבקשה".

"כולם יודעים את האמת על פרשת תאיר ראדה"

אלון מליק

אלון מליק