למרות כוונתו של ראש הממשלה נתניהו לחסום את גדעון סער, נראה כי האחרון הצליח להתברג בחמישייה הראשונה. מספירת כל הקלפיות, עולה כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר התחבורה ישראל כ"ץ, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, גדעון סער ושרת התרבות מירי רגב סוגרים את החמישייה הראשונה. אחריהם יואב גלנט, יריב לוין, ניר ברקת, גילה גמליאל ואבי דיכטר סוגר את העשירייה.

בעשירייה השנייה ניצבים זאב אלקין, אופיר אקוניס, צחי הנגבי, ציפי חוטובלי חיים כץ ויובל שטייניץ. בהמשך משתרכים אמיר אוחנה, דוד אמסלם, יואב קיש ודוד ביטן.   עוד התברר כי חברי הכנסת אורן חזן, יהודה גליק, ענת ברקו ירון מזוז, שרן השכל ונאוה בוקר מצאו את עצמם מחוץ לרשימה וכך גם השר איוב קרא.

כזכור, אמש ב-22:00 ננעלו הקלפיות והחלו להיספר 69,874 הקולות שהם 58 אחוזים מבעלי זכות הבחירה החלה. מדובר בעלייה של 6 אחוזים מההשתתפות בפריימריז הקודמים.

 כך נראית הרשימה המסתמנת לכנסת:

1. בנימין נתניהו

2. יואל אדלשטיין

3. ישראל כ"ץ

4. גלעד ארדן

5. גדעון סער

6. מירי רגב

7. יואב גלנט

8. יריב לוין

9. ניר ברקת

10. גילה גמליאל

11. אבי דיכטר

12. זאב אלקין

13. אופיר אקוניס

14. צחי הנגבי

15. ציפי חוטובלי

16. חיים כץ

17. יובל שטייניץ

18. דוד אמסלם

19. פנחס עידן (שפלה)

20. אמיר אוחנה

21. שריון אישי של נתניהו

22. יואב קיש

23. אופיר כץ (גליל)

24. אתי עטיה (דן)

25. דוד ביטן

26. שלמה קרעי (נגב)

27. מיקי זהר

28. קטי שטרית (שיבוץ אישה)

29. שריון של נתניהו

30. אברהם נגוסה (משבצת עולה חדש)

31. קרן ברק (שיבוץ אישה)

32. פטין מולא (מיעוטים)

33. מאי גולן (צעירים)

34. שרן השכל

35. קרן ברק

36. שריון של נתניהו

37. עוזי דיין (מישור החוף)

38. איוב קרא

39. אריאל קלנר (חיפה)

40. שריון אישה

41. יהודה גליק

קלפי הליכוד בתל אביב. צילום: גילי יערי, פלאש 90

 

הצעת רה"מ לשריון שלושה מקומות ברשימת הליכוד התקבלה.

סער הודה על האמון: "בחרו בי מחדש להנהגת הליכוד"

השר לשעבר גדעון סער, שחזר למלפגה לאחר הפסקה של 4 שנים, הודה לבוחרים שהביאו לו את "ההישג הפוליטי הגדול ביותר" שלו, ומבטיח: "מרגע זה כולנו נשלב ידיים ביחד ונפעל למען ניצחון".

סער מחוץ לקלפי בת"א. צילום: פלאש 90

 

מנגד, בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו אומרים כי הוא מרוצה מהתוצאות המסתמנות של הפריימריז. "ראש הממשלה נתניהו הגדיר שלושה יעדים: רשימה חזקה ואיכותית. שגדעון סער לא יעמוד בראש הרשימה. שהצעתו לשיריונים תתקבל ברוב גדול. כל היעדים האלה הושגו בהצלחה", מסרו בסביבתו של רה"מ.

ברקת: "אני נדהם"

"אני נרגש ונדהם מעוצמת והיקף התמיכה והאמון שקבלתי מחבריי היקרים לתנועת הליכוד", הגיב ראש עיריית ירושלים לשעבר לתוצאות. "חברי הליכוד בחרו רשימה חזקה ומגוונת שתמשיך להוביל את מדינת ישראל. כולנו מאוחדים סביב מנהיגותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומסתערים יחד כדי להביא נצחון גדול לליכוד בבחירות הקרובות. אני מתחיל היום שליחות למען כלל אזרחי ישראל, אני מבטיח שאתן את כל כולי למענכם ולמען המדינה היקרה שלנו".

קרא: "הנאמנות והאמינות לצערי פחות מבוקשות בקרבנו"

השר איוב קרא שהגיע למקום שאינו ריאלי, הגיב גם הוא לתוצאות ואמר: "סיימנו זה עתה תקופת פריימריז אינטנסיבית ומורכבת ביותר. התוצאות הסופיות הן ללא ספק לא כפי שקיוויתי וציפיתי, וודאי שישנה תחושת החמצה ואכזבה מסוימת. כנראה מוצר הנאמנות והאמינות לצערי פחות מבוקש בקרבנו".

עם זאת, לדבריו, "אלה הם חיינו הפוליטיים. חשוב לי להביע הערכה גדולה ותודה עמוקה למאות והמתנדבים, למשפחתי היקרה, למטה שלי, וכמובן לפעילים ולאלפי החברים שהצביעו, תמכו וחיבקו אותי אמש ובכלל. הליכוד עבורי הוא בית ודרך – אני כאן כדי להישאר, תומך ונשאר נאמן למפלגה ולעומד בראשה. יש לנו נבחרת נהדרת, יהא המקום שלי בה אשר יהא – ופנינו עכשיו לנצח בבחירות הכלליות. תודה רבה לכולכם".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20