ליברמן ובנט סיכמו: הפנימייה הצבאית באור עציון לא תיסגר. "הפנימיה הצבאית באור עציון היא מוסד חינוכי מפואר שיש לטפח ולא לסגור. מדינת ישראל תרוויח דורות של מפקדים ולוחמים", אמר השר ליברמן.

שר החינוך בנט אמר: "פנימיית אור עציון היא תמצית הציונות. ההסכם עליו חתמנו יאפשר לפנימייה להמשיך בפעילותה המבורכת למען עם ישראל ומדינת ישראל".

בהנחיית שר החינוך, נפתלי בנט, ושר הביטחון אביגדור ליברמן, חתמו הערב (ה') משרדי הביטחון והחינוך על הסכם שמסדיר את המשך פעילותה של הפנימיה הצבאית באור עציון.
על-פי ההסכם, משרד החינוך יממן את העלות השוטפת של הפנימייה הצבאית, כאשר האחריות לניהולה תעבור מצה"ל לאגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון (בדומה לפנימיה הצבאית בחיפה). עוד סוכם כי משרדי החינוך והביטחון יממנו במשותף את שיפוץ הפנימייה, בהיקף של כ-9 מיליון ש"ח, ואת הבאתה לסטנדרט אזרחי בהיבטי בטיחות, הנגשה ורווחה לחניכים. משרד החינוך יישא בכ-6.5 מיליון ש"ח מתקציב השיפוץ. משרד הביטחון יישא ביתרת הסכום ויהיה אחראי על הביצוע. מזכר ההבנות שעליו חתמו מנכ״לי שני המשרדים יאפשר לפתוח את הפנימייה הצבאית בתצורתה החדשה כבר בראשית שנת 2019, כאשר עד אז המחזור הקרוב יתחיל את לימודיו במוסדות ישיבת אור עציון.

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון