טור הלילה של ליטל שמש. מתוך 'היום הזה' הלילה (ה')

52 אזרחים נרצחו בגל הטרור שפקד אותנו בשנתיים האחרונות ומאות ישראלים נפצעו. גל טרור שכלל פיגועי דריסה, פיגועי דקירה ופיגועי ירי מזוויעים. רק לא מזמן ביקר כאן הנשיא טראמפ וביקש מאבו מאזן להפסיק לממן ולעודד טרור על ידי תשלומים למשפחות של מחבלים.

גם מזכיר המדינה האמריקני,  רקס טילרסון, חשף לא מזמן בסנאט כי הרשות הפלסטינית הסכימה להפסיק את העברת התשלומים למשפחות מחבלים וגם הוסיף כי התשלום למשפחות שהידים שמתו בזמן מתקפות על אזרחים ישראלים נחשבים למכשול מרכזי בפני חידוש המשא ומתן המדיני עם ישראל. בהחלט מסר מעודד וממלא תקווה לשלום.

וגם אבו מאזן, יושב ראש הרשות אומר מעל כל במה שהוא רוצה שלום ומחויב למאבק בטרור. הנה מה שאמר לבאי כנס "הארץ": "אנחנו רציניים בכוונותינו להשיג שלום בין הפלסטינים לישראלים", הוא אומר וממשיך: "המחויבות שלנו למאבק בטרור היא כנה וטבועה עמוק בתפיסת עולמנו".

כן. אז בוא נראה איך אבו מאזן מחויב למאבק בטרור. הנה תקציב הרשות הפלסטינית לתשלומי משכורות מחבלים שנקבּע לשנת 2017 כפי שפורסם השבוע על ידי "מבט לתקשורת הפלסטינית": 550 מיליון שקלים תקציב שנתי למשפחות מחבלים אסירים שיושבים בכלא הישראלי, עלייה של 13 אחוזים, לא פחות, בהוצאות הרשות מהשנה שעברה.

ולא רק משפחות אסירים מקבלות קצבה חודשית, גם משפחות של שהידים שהקריבו את חייהם בשם המטרה הנעלה – רצח של יהודים. תקציב הרשות לתשלומי משפחות שהידים עלו בארבעה אחוזים מ-660 מיליון שקלים בשנה שעברה ל-687 מיליון שקלים השנה. סך הכל, למעלה ממיליארד שקלים למימון טרור ברשות הפלסטינית.

אז בזמן שבצד הישראלי מתדיינים על טוהר הנשק והוראות הפתיחה באש – בצד הפלסטיני עורכים לוויות חגיגיות לשהידים ומעודדים עוד ועוד פלסטינים לצאת ולרצוח יהודים. כל זה אגב, על משקל רצחת יותר – קיבלת יותר.

נידונת לעשר שנים בכלא הישראלי? תקבל משכורת של 6000 שקלים בחודש. רצחת יותר? נידונת למעל 30 שנה? תקבל משכורת חודשית של 12 אלף שקלים בחודש. יש גם מענקי שחרור מהכלא בסכומים של עשרות אלפי שקלים ואף מובטחת להם עבודה ברשות הפלסטינית. להיות מחבל ברשות הפלסטינית היא ללא ספק העבודה המשתלמת ביותר היום.

זה ה"פרטנר" שלנו לשלום. אז לפני שהנשיא טראמפ מדבר על מזרח תיכון חדש ועל "הזדמנות מצוינת לשלום", שייקרא את המספרים ויגיד לנו אם הרשות הפלסטינית מעוניינת בשלום עם מדינת ישראל או פשוט מעוניינת בהשמדתה.