אחרי שארבעה מחבלים חוסלו ועשרות אחרים נפצעו בעימותים אלימים מול כוחותינו בגבול רצועת עזה ביום שישי, ומחבל נוסף שמת לאחר שנפצע בעימותים בחודש מאי האחרון – ארגוני הטרור מתחילים לאיים.

"מה שקרה ביום שישי שעבר בצעדות השיבה הוא פשע מושלם וזלזול מצד האויב בדם של עמנו. הפשעים נגד בני עמנו חצו את הקווים האדומים וההתנגדות לא תקל עם האוייב ולא תעמוד חסרת אונים מול פשעיו", הוכרז לפני זמן קצר בהודעה שיצאה מחדר המצב המשותף של פלגי ארגוני הטרור ברצועת עזה ותורגמה ע"י 'המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה'.

הלוויית אחת המחבלים שחוסלו ביום שישי האחרון בגבול עזה. צילום: עבד רח'ים כאטיב, פלאש 90

 

"השהידים לא היוו איום – הם הפגינו באופן שליו"

לטענתם, העובדה כי "השהידים נורו כשהם נמצאים במרחק של 300-600 מטרים מהגדר" מוכיחה כי "הצלפים הציונים ירו במכוון לעבר השהידים והפצועים, שהם לא היוו איום על חיילי הכיבוש, אלא להפך, הם הפגינו באופן שליו".

"יום שישי הבא יהיה יום מכריע למבחן ההתנהגות והכוונות של האויב הציוני כלפי אנשינו בתהלוכות השיבה", איימו. "אנו מתעקשים להגן על העם הפלסטיני שלנו ועל החדר המשותף. יש לחמ"ל תגובות מוכנות וקשות שצורתן מסלולן, ותזמונן ייקבעו לפני התנהגות האויב בשטח".

"יום שישי הבא יהיה יום מכריע למבחן האויב הציוני". ההפגנות האלימות בגבול עזה ביום שישי האחרון. צילום: עבד רח'ים כאטיב, פלאש 90

 

לדבריהם, "כאשר מדובר בדמם של אנשינו, כאבם, הניתוחים שלהם והפרת כבודם, לא הכסף ולא החשמל, ולא המים, ואף לא האוויר – יוכלו למנוע מאיתנו לעשות את חובתנו. האויב כנראה השתוקק לסבב לחימה ותגובות קשות מצד ההתנגדות כדי לרסן אותו".

"‏זהו ג'יהאד, ניצחון או מות קדושים", חתמו את הודעתם.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20