הצדק נעשה. והוא נעשה גם בבאר שבע וגם בבלומפילד. נתחיל בבאר שבע. מאז ההפסד הדרמטי של הפועל באר שבע בשבוע שעבר למכבי חיפה, הלחץ בבאר שבע הורגש היטב והיו כאלה שחששו לאבד את האליפות ברגע האחרון ובבית לעיני קהל האוהדים המדהים של הקבוצה. במהלך השבוע דאגו בתקשורת לחמם את בני סכנין לגלות משחק ספורטיבי, לשכוח מהסכסוך עם מכבי תל אביב ולשחק כדי לנצח. בבאר שבע חששו שדווקא ברגע הקריטי השחקנים יאבדו את הראש. זה קרה לקבוצה בגמר גביע המדינה מול מכבי תל אביב בשנה שעברה, זה קרה להם בחצי גמר גביע המדינה מול מכבי חיפה וזה קרה שוב בשבוע שעבר מול אותה חיפה שחקני האלופה מעדו וגררו את ההכרעה למחזור האחרון.

הפועל באר שבע אמנם נקראת על שם עיר אך היא מייצגת את כל הדרום. לקבוצה מבירת הנגב יש אוהדים מאופקים, נתיבות, קריית גת, דימונה, ירוחם ועוד.

הקבוצה של הדרום. צילום דני מרון
הקבוצה של הדרום. צילום דני מרון

האוהדים מהדרום לא סבו נחת מהקבוצה. המועדון דשדש בתחתית ולפני שלוש עונות ניצל ממש ברגעים האחרונים מירידה לליגת המשנה. הפועל באר שבע העונה החזירה לאוהדים את הכבוד האבוד.

במשך שנים הייתה לאוהדים בדרום תחושה שהם נחותים מהקבוצות הגדולות, אלה מתל אביב ומחיפה. במשך שנים האוהדים היו מתוסכלים ושבעים אכזבות. הם ראו את הקבוצה שלהם דועכת ובמקביל רואים את האוהדים הירוקים מחיפה, האדומים והצהובים מתל אביב חוגגים עונה אחרי עונה אליפות. במשך שנים אלונה ברקת כיוונה לאליפות. השקיעה עשרות מיליוני שקלים מידי עונה ולא הגיעה למטרה הנכספת.

העונה, ברק בכר, המאמן הצעיר עשה את השינוי. עם אצטדיון חדש ומדהים, עם אישיות שונה מזן המאמנים החדשים בכדורגל הישראלי, הצליח בכר לבנות קבוצה ולהתעלם מכל הלחצים מסביב במהלך כל העונה. בכר הוכיח שגם עם תקציב הנמוך בעשרות מיליוני שקלים ממכבי תל אביב, גם עם קבוצה חדשה בלי מסורת ובלי ערן זהבי, אפשר לקחת אליפות. במשך תשע שנים בהן אלונה ברקת הבעלים של המועדון היא השקיעה מעל מאה מיליון שקל. הרגע הזה בו הפועל באר שבע זכתה באליפות שווה עבורה כל שקל.

הביאו אליפות לבאר שבע. צילום דני מרון
הביאו אליפות לבאר שבע. צילום דני מרון

הרגע בו אליניב ברדה הניף את צלחת האליפות עם חבריו לקבוצה בשעה 23.13 היה רגע שבו אוהדי הכדורגל האמתיים ודאי התרגשו. מותר גם לאוהדי מכבי תל אביב להתרגש עבור באר שבע. הקבוצה של בכר הייתה טובה יותר, איכותית מאוד ודורגה במהלך רוב העונה במקום הראשון. אחרי 40 שנה ועם השקעה מדהימה באצטדיון חדש ובמחלקות הנוער מגיעה לקבוצה אליפות.

מכבי תל אביב נתנה עונה גדולה, ערן זהבי הוכיח שוב שהוא השחקן הישראלי הטוב ביותר בארץ אבל אחרי שלוש אליפויות רצופות, גביע המדינה, השתתפות בשלב הבתים של ליגת האליפות, מכבי תל אביב יכולה לתת לקהלים אחרים לחגוג. איבוד האליפות יכולה לעשות טוב לליגה וטוב למכבי. האליפות הזו של באר שבע תגרום למכבי לבצע שינויים בקיץ כדי לחזור ולזכות באליפות. הקרב שיהיה בקיץ בין ברקת האלופה לגולדהאר המיליארדר יהיה מעניין מאוד.

ומילה למנהלת הליגה. טקס הענקת צלחת האליפות היה מרשים. מנהלת הליגה העניקה גם גביע לכדורגלן העונה והיא בחרה בקפטן של באר שבע ברדה שהועדף על פני זהבי שכבש 35 שערים העונה. הישג חסר תקדים. המנהלת העניקה גם צלחת אישית לכל שחקן של האלופה, בהחלט חידוש מרענן לסיום עונה מרתקת ומהטובות שהיו כאן בשנים האחרונות.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20