ההפגנה למען גל הירש, הערב. צילום: בז מהטוויטר

 

עשרות הפגינו הערב (מוצ"ש) סמוך לביתו של פרקליט המדינה שי ניצן במחאה על עינוי הדין המתמשך נגד תא"ל במיל' גל הירש.

בהפגנה שנערכה בכיכר המרכזית בשכונת רמות ב' בירושלים קראו המשתתפים לפרקליטות לסגור את החקירה נגד הירש בגין עבירת מתן שוחד לשר ההגנה הגיאורגי וכן בעבירות מיסוי הלבנת הון.

החקירה נמשכת למעלה מ-3 שנים, זאת לאחר שהמשטרה המליצה על סגירת התיק תיק אחר נגד הירש בנושא פינוי הנפלים בראשון לציון נסגר ע"י הפרקליטות בתחילת החודש בעילה של "היעדר אשמה".

כזכור, פתיחת החקירה סיכלה את מינויו של הירש שהיה המועמד המוביל לתפקיד מפכ"ל המשטרה. ועדת הפנים של הכנסת קבעה כי תוקם ועדת חקירה לבדיקת הנושא.

תא"ל במילואים גל הירש. צילום: פלאש 90

המפגינים: "הגענו כדי לזעוק את זעקתו האילמת של הירש"

בשלטים שנשאו המפגינים הערב נכתב "די לעינוי הדין לגל הירש", "המשימה הושלמה המינוי סוכל- שחררו!" ו- "24 שנים הוא נילחם בשבילנו, עכשיו אנחנו נילחם בשבילו".

לדברי המפגינים מדובר "במחאה על שפיכת דמו של גל הירש. לא נשתוק עד ששפיכת דמו תיפסק, המשפחה שלו עוברת שנים של התעללות". הם הבהירו כי לא מדובר בהפגנה פוליטית וטענו כי "אף אחד מאלה שהיו אמורים להגן עליו – לא הגן עליו".

המשתתפים מחו על אוזלת ידה של הפרקליטות ואמרו: "הגענו כדי לזעוק את זעקתו האילמת של גל הירש, אדם שנתן 24 שנה מחייו סיכן את חייו לטובת ישראל ויום אחד התעורר בבוקר שמישהו סיכל את חייו".

ההפגנה למען גל הירש, הערב. צילום: בז מהטוויטר

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20