כ-150 תושבי חיפה, בהם בני משפחות שכולות, מפגינים הערב (ש') מול ביתהּ של ראש עיריית חיפה, עינת קליש, בדרישה להוציא את מפלגת חד"ש מהקואליציה.

ראשי מפלגת חד"ש, זעאתרה ושלבי, במסיבת עיתונאים. צילום: אלירן טל

"ראש עיר שממשיכה להגן על סיעת חד"ש ועל רג'א זעאתרה, שרק לפני מספר ימים ויתר על תפקידו בזכות הלחץ הציבורי והודיע כי יפעל לנקות את החברה מתומכי גיוס לצה"ל, הוא אדם קיצוני ואלים, תומך טרור ולאומן שמקומו לא בעיריית חיפה", אמר ראש אגף הפעילים בתנועת 'אם תרצו', תום ניסני שהשתתף, יחד עם פעילי סניף חיפה בתנועה, במחאת התושבים.

הפגנה מול בית ראש עיריית חיפה בקריאה להוציא את חד"ש מהקואליציה. צילום: תנועת 'אם תרצו'

 

לדבריו, "לתושבי חיפה, יהודים וערבים, מגיעה קואליציה של סיעות ציוניות וכאלה שפועלות למען הציבור ולא למען חסן נסראללה ובשאר אל-אסד".

הפגנה מול בית ראש עיריית חיפה בקריאה להוציא את חד"ש מהקואליציה. צילום: תנועת 'אם תרצו'

 

יוסי צור אביו של אסף צור הי"ד שנרצח על ידי ערבים בפיגוע התאבדות באוטובוס קו 37 ברחוב מוריה ב-2003 בחיפה, השתתף אף הוא בהפגנה. "הגעתי כדי לומר בקול גדול: מפלגת חד"ש חייבת לשבת באופוזיציה, אין לה זכות להיות חלק מהקואליציה העירונית בחיפה", אמר.

אסף צור הי"ד

הוא המשיך ואמר כי "ראש העיר חיפה חתמה הסכם וצירפה לקואליציה את רשימת חד"ש, רג'א זעאתרה שהצהיר תמיכה בחיזבאללה שפועל נגד הכיבוש הישראלי בלבנון, אמר שחמאס אינו ארגון טרור, יסד ארגון שמחרים את ישראל במסגרת BDS והשווה בין מעשי דעא"ש לבין מעשי הציונות בזמן מלחמת העצמאות, ועוד שורה של התבטאויות מזעזעות שמראות בבירור מי האיש ומה יחסו ונאמנותו למדינת ישראל".

לא ארגון טרור? 48 יהודים נרצחו בפיגועי התאבדות באוטובוסים שביצע חמאס

לדבריו של האב השכול, "הפתרון שמצאה ראש העיר אינו פתרון כלל, זהו טריק ושטיק איך לשמר את הקואליציה, לנו חשובים הערכים ולכן האלטרנטיבה אינה מקובלת. לנו כמשפחות שכולות שנפגעו בפיגועים שחמאס לקח עליהם אחריות, קשה לשמוע את התבטאויותיו של זעאתרה, כמו גם חברתו לסיעה. קשה לנו להבין איך עיר שנפגעה מפיגועי חמאס ושעשרות מתושביה נרצחו באוטובוסים שנסעו בעיר תוכל לסבול סגן ראש עיר תומך חמאס או חיזבאללה. הפיגועים באוטובוס קו 16 בחליסה (15 נרצחים), מסעדת מצה (16 נרצחים) ואטובוס קו 37 (17 נרצחים) בוצעו כולם על ידי ארגון חמאס שלקח עליהם אחריות".

"מפחד שמינוי זעאתרה יגרום לצעירים חיפאים לאמץ את דעותיו, לסייע לחיזבאללה ולהצטרף לחמאס"

"אני מפחד שמינוי של קיצוני כמו זעאתרה, עם דעות כמו שלו, יגרום לצעירים חיפאים לאמץ את דעותיו לסייע לחיזבאללה ולהצטרף לחמאס. אנחנו זקוקים למסרים חיובים ולא למסרים של שנאה והסתה", הוסיף צור.

"על ראש העיר לחזור מההסכם ולבנות קואליציה ציונית שתקדם את העיר ותבהיר לציבור הערבי ולפרנסיו כי הדרך של רג'א זעאתרה לא תתקבל ולא תהיה שותפה לשום דבר בעיר", קבע.

הפגנה מול בית ראש עיריית חיפה בקריאה להוציא את חד"ש מהקואליציה. צילום: תנועת 'אם תרצו'

 

כזכור, בעקבות הסערה שעורר מינויו של רג'א זעאתרה לתפקיד סגן ראש עיריית חיפה אשר התגלה כתומך טרור, הודיע זעאתרה ביום חמיש האחרון כי יוותר על תפקידו לטובת הבאה אחריו ברשימת מפלגת חד"ש, שהירה שלבי (50).

זעאתרה סירב להתנצל או להתחרט על תמיכתו בארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה בהסבירו כי "זכותו של עם תחת כיבוש להתנגד בכל האמצעים. אנחנו לא חוזרים לאחור מילימטר בעניין הזה". עם זאת, הוא ימשיך לכהן כחבר מועצת העיר. "אנחנו לא יוצאים מהקואליציה", הבהיר.

זעאתרה על קליש: "מחזק את עמידתה מול לחצי הימין"

את הדברים אמר במסגרת מסיבת עיתונאים שכינסה מפלגת חד"ש, שם הוסיף כי "אנחנו יודעים כמה לחצים חזקים מופעלים על קליש כולל איומים, וזה תקדים מסוכן שממשלה לא באה לה קואליציה מסויימת אז הם סוגרים את הברזים". הוא הודה לכל התומכים שהביעו דברי חיזוק פני חד"ש "מול המתקפה הפשיסטית הגדולה שעליה ניצח האיש המסוכן, המסית והפירומן שיושב בבלפור 10. הוא כנראה מפחד מזה שבחיפה נבחרה ראש עיר חדשה".

הוא המשיך והודה לראש עיריית חיפה עינת קליש שעמדה לצידו. "אני רוצה לחזק אותה, את העמדה שלה ואת העמידה שלה מול לחצי הימין. ממשלה שמדברת כמו מאפיה, מאיימת כמו מאפיה, מתנהגת כמו מאפיה. מה זה הדבר הזה שמאיימים שחיפה לא תקבל תקציבים?, שראש העיר שנבחרה באופן דמוקרטי, השערים של הממשלה יהיו סגורים בפניה – זה דמוקרטיה?".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20