צילום: האתר הרשמי של התאחדות הכדורסל בישראל
צילום: האתר הרשמי של התאחדות הכדורסל בישראל
נבחרת העתודה של ישראל ממשיכה לנצח באליפות אירופה. הנבחרת של עודד קטש רשמה הערב ניצחון רביעי, העפילה לרבע גמר אליפות אירופה ושמרה על 100 אחוזי הצלחה. ישראל רשמה ניצחון 71:79 על איטליה בשמינית הגמר. אחרי שלב הבתים, השחקנים של קטש הגיעו לשלב הנוק אאוט עייפים אבל המשיכו להציג נחישות והקרבה שחיפו הערב על יכולת חלשה יחסית למשחקים הקודמים.
נבחרת איטליה שלא הרשימה בכלל בשלב הבתים, הצליחה להפתיע את ישראל ומנעה ממנה לברוח ולהבטיח את הניצחון הרבה לפני סיום המשחק למרות שהנבחרת הישראלית כבר הובילה ב-17 הפרש. האיטלקים חזרו למשחק ואף הביכו את השחקנים הצעירים של ישראל אבל ברבע האחרון נבחרת ישראל הציגה המון אופי, ניצחה ועלתה לרבע גמר אליפות אירופה שם. תפגוש את נבחרת איסלנד. במסגרת משחקי ההכנה לאליפות, ישראל שיחקה וניצחה את איסלנד.

עבור עודד קטש, מאמן הנבחרת, ההצלחה באליפות אירופה בימים אלה היא נקודת אור משמעותית. כזכור, במהלך משחק הנבחרת נגד אוקראינה שלשום, הנהלת הפועל אילת הוציאה הודעה לתקשורת בעיתוי גרוע על סיום עבודתו של קטש בהפועל אילת. קטש אמר לאחר הניצחון שהעלה את ישראל לרבע הגמר: "זה ניצחון יפה ומאוד מרשים. יש לנו חבורה של גברים והם הוכיחו את זה על המגרש. כל שחקן נתן את המכסימום שלו וניצחנו, זה כיף גדול. זו אליפות מאוד אינטנסיבית וקשה, ואם תמיר בלאט או שחקן אחר פחות מתפקד האחרים יכולים לקחת אחריות וזה בסדר. המשחק מול איסלנד יהיה לא קל, אבל אני מקווה שניתן משחק טוב".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20