עיתון הפלס
עיתון הפלס

בעיתונות החרדית מגיבים בחריפות לפסיקת בג"ץ שביטלה אתמול את חוק הגיוס המתוקן, ומחרים-מחזיקים אחרי הנציגים בכנסת שהגיבו גם הם לפסיקה בחריפות יוצאת דופן. "הציבור החרדי מכריז: מלחמה ללא פשרות", מכריז עיתון "הפלס" המשויך לפלג הירושלמי, שמנהל תקופה ארוכה מאבק ציבורי אינטנסיבי נגד גיוס החרדים לצה"ל. "התפכחות מקיפה בציבור החרדי בעקבות החלטת הבג"ץ", קובע העיתון בעמוד השער. "עולם התורה מתלכד סביב המסקנה הבלתי נמנעת: מאבק עיקש ואי התייצבות בלשכות הגיוס".

עיתון יתד נאמן
עיתון יתד נאמן

בעיתון הנפוץ "יתד נאמן", המייצג את רוב הציבור הליטאי, קובעים בכותרת הראשית: "דיקטטורה שיפוטית: בג"ץ נגד עולם התורה". בעיתון מצטטים את מרכז ועד הישיבות בארץ ישראל: "נמשיך ונעמוד במלוא התוקף על משמר עולם התורה והישיבות הקדושות, ללא ויתור כלשהו על אף אחד מהחוסים בצילם".  העיתון "השבוע בירושלים" דווקא מתייחס להשלכות הפסיקה על המערכת הפוליטית. "הערכה: הולכים לבחירות", קובעת הכותרת הראשית בעיתון. הסיבה לבחירות: דרישת הח"כים החרדים לפסיקת "פסקת התגברות" על בג"ץ, התנגדות כחלון ופיצוץ ההסכמות הקואליציוניות.

"כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ – היהדות החרדית מלוכדת נגד החלטת בג"ץ" – מכריזה כותרת הגג של עיתון המבשר. "בג"ץ החליט לבטל את החוק המתוקן להסדרת מעמד בני הישיבות, רבבות לומדי התורה בארץ ימשיכו לשקוד על תלמודם כמימים ימימה", קובעת הכותרת הראשית. "בינינו לבין עצמנו, אין לנו ספק כי אין כל משמעות להחלטת בג"ץ אתמול", מגלה מאמר המערכת. "אם יש לה קורט של משמעות, כי אז זה הירי שבג"ץ יורה לעצמו בלגיטימיות שלו ובהכרה בו. תלמידי הישיבות ימשיכו להגות בתורה כתמול שלשום. שום סטנדר לא יזוז ממקומו ושום גמרא לא תיסגר אחריה בשל פסיקת בג"ץ כזו או אחרת"

המבשר
המבשר
עיתון "השבוע"
עיתון "השבוע"
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20