על רקע מתקפת הטילים מרצועת עזה לעבר יישובי וערי הדרום, מפרסמים הערב (שלישי) מנהיגים רבים בעולם גינויים לחמאס, והודעות תמיכה בישראל.

ג'ייסון גרינבלט ובנימין נתניהו. צילום: חיים צ"ח, לע"מ

 

השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט פרסם בחשבון הטוויטר שלו כי "טרוריסטים מעזה שוב מתקיפים את ישראל. העולם כולו צריך לגנות את מתקפת הרקטות ופצצות המרגמה על ערים ישראליות", כתב גרינבלט והוסיף: "לעולם נמאס מהאלימות של חמאס. האלימות הזאת מונעת כל עזרה אמיתית לתושבי עזה".

 

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, פרסם הודעה המגנה את חמאס ומגבה את ישראל: "התקפת רקטות על ישראל ואוכלוסייתה האזרחית הן בוודאי לא הדרך לפתור את הבעיות של עזה ועליהן להיפסק מיד. יש חשיבות עליונה לכך שהאזרחים יהיו מוגנים והאלימות תופסק מיד", כתב קורץ בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "אוסטריה מחויבת באופן מלא לביטחון ישראל".

 

גם שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל גופרה, מסר כי הוא "עוקב בדאגה גדולה אחרי המצב והירי חסר האבחנה של רקטות לעבר דרומה של ישראל. התקפות נגד אזרחים לא מקובלות וצריך לעצור אותן. כולם צריכים לקחת צעד אחורה".

בהצהרה שפרסמה סגן דוברת משרד החוץ הצרפתי נכתב כי "צרפת מגנה בכל החריפות את מספר הטילים הרב שנורו במתכוון בשעות האחרונות מרצועת עזה לעבר יישובים בדרום ישראל, ושעליהם לקח החמאס אחריות". עוד נכתב בהודעה הצרפתית כי צרפת מביעה סולדריות עם האוכלוסיות שנפגעו ובמיוחד עם משפחות הקרבנות. צרפת מבקשת את הפסקתן המיידית של הפעולות האלה שאינן מתקבלות על הדעת ושאינן מוצדקות וקוראת לכל הצדדים להימנע ממעגל חדש של אלימות שבו האוכלוסיה האזרחית היא הראשונה להיפגע".

אלון מליק

אלון מליק