אלפי טיזרים הועלו השבוע ברשתות החברתיות, "סימסתי והוא לא עונה", "למה הוא לא חוזר אלי?", "איזה מעצבן זה שאת מתקשרת ולא חוזרים אליך"?, "למה הוא אפילו לא מוכן להיפגש איתי?", "הוא לא מתייחס אלי".
ובכן, למי ששאל את עצמו, לא מדובר באהבות נכזבות אלא בקמפיין שנועד לעורר את המודעות למאבק העובדים הסוציאליים שאינו זוכה לדבריהם ליחס הולם ממשרד האוצר.

היום (ב') חשפו באיגוד העובדים הסוציאליים גם את הקריקטורה הראשונה מתוך סדרת קריקטורות, המציגה את שר האוצר משה כחלון כמי שאינו מתייחס לדרישותיהם של העובדים הסוציאליים ולמצבם הקשה של השרותים החברתיים, ואף מתעלם מהם.

לדברי איגוד העובדים הסוציאליים, הטיזרים והקריקטורות הללו הם רק השלב הראשון מבין סדרת פעולות שיהוו חלק ממאבקם על בטחונם ועל שכרם. בהמשך מתכננים העובדים הסוציאליים גם הפגנות גדולות והשבתת העבודה.

"העובדות והעובדים הסוציאליים עובדים תחת תנאים לא הגיוניים", הסבירה יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני. "לנו אין שום כוונה להמתין לאסון הבא ולכן נפתח בעיצומים אם לא יחל משא ומתן רציני, מתוך רצון אמיתי לשפר את תנאי העובדים הסוציאליים, אשר מהווים את חומת המגן של מדינת הרווחה הישראלית. האלימות אינה צומחת בריק, אלא בתוך תנאי עבודה ירודים והזנחה מתמשכת של המקצוע".

סיון חילאי

סיון חילאי