בעקבות החלטתו של דונלד טראמפ להעביר את השגרירות האמריקאית בישראל לירושלים, יצא עיתון ה"וושינגטון פוסט" במתקפה על הנשיא הנבחר, כך פורסם ב-"nrg".

העיתון פרסם שלושה מאמרים בגנות המהלך הצפוי – מאמר של יושב ראש "J Street" ג'רמי בן עמי, מאמר של הפרשן ריצ'רד כהן והשלישי היה מאמר מערכת חריף.

שגרירות ארה"ב בתל-אביב. בקרוב בירושלים? צילום: מחלקת המדינה
שגרירות ארה"ב בתל-אביב. בקרוב בירושלים? צילום: מחלקת המדינה

מאמר המערכת התריע כי אין זה הזמן המתאים להעברת השגרירות והוסיף: "הדבר עלול להוות זרז לאלימות ולהרחיק את השלום". עוד נכתב כי "גם הנשיאים לשעבר בוש וקלינטון הבטיחו לבצע מהלך כזה אך בהמשך נסוגו ומסיבה טובה. הם היו מודאגים שהצעד יגרור תגובות נגד ישראל וארה"ב בעולם הערבי".

במערכת תקפו את טראמפ גם על מינויו של פרידמן לתפקיד השגריר: "מדובר באדם שמממן את ההתיישבות ביהודה ושומרון, משתלח בפתרון שתי המדינות ותוקף באכזריות את מי שלא מסכים איתו". מאמר המערכת סיים כשהוכיח ניתוק מוחלט מהמציאות: "קשה לדמיין איך פרידמן יצליח ליצור יחסים עם רוב הישראלים, שאינם חולקים את האידיאולוגיה שלו".

הפרשן ריצ'רד כהן, החריף את הטון והתריע: "העולם הערבי יקבל את העברת השגרירות לירושלים כסטירת לחי והמדינה האסלאמית תשתמש בהעברה ככלי לגיוס. כמעט בטוח שהאלימות תתפרץ ואולי אפילו תתרחש אינתיפאדה נוספת ואנשים ימותו – ערבים, ישראלים וכנראה גם אמריקאים".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם