היום (ב') נחקרו באזהרה חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי ממפלגת בל"ד במסגרת פרשייה רחבת היקף בה נעצרו בין היתר גם חברי הכנסת מהמפלגה, בכירים בבל"ד ופעילים נוספים החשודים בזיוף והלבנת הון בגובה של מליוני שקלים.

חשודים במעורבות בעבירות שחיתות קשות. זחלקה וזועבי. פלאש 90
חשודים במעורבות בעבירות שחיתות קשות. זחלקה וזועבי. פלאש 90

על פי החשד בוצעו במפלגה הערבית עבירות מרמה, זיוף והלבנת הון בגובה של מיליוני שקלים, אשר הוברחו לארץ דרך מעבר הגבול בירדן והופקדו בחשבונות מפלגת בל"ד, זאת במטרה לממן את פעילות המפלגה במסגרת הבחירות המוניציפליות והארציות משנת 2013. החקירה נפתחה באישור היועץ המשפטי לממשלה ומלווה על ידי פרקליטות המדינה.

זועבי: "רדיפה פוליטית"

היום, כאמור, נחקרו במסגרת החקירה ח"כ ג'מאל זחאלקה וח"כ חנין זועבי בחשד למעורבות בביצוע העבירות כאמור לעיל. במהלך החקירה הפגינו עשרות מול משרדי המשטרה במחאה על "רדיפתם הפוליטית של הח"כים". ח"כ זועבי מסרה: "לא ביצענו שום פשע, זו רדיפה שנמשכת ללא כל סיבה".

ח"כ זועבי אמרה הבוקר: "אנחנו בטוחים שזאת רדיפה פוליטית שמתמשכת בלי שום סיבה מוצדקת. במקום שהמשטרה תעסיק שוטרים למיגור תופעת האלימות והפשיעה שמהווה סכנה לחיינו, היא שולחת לנו 3,000 שוטרים לרדיפה פוליטית, בעוד לזירת רצח היא שולחת 30 שוטרים. המשטרה טוענת שאנחנו מסבסדים פעילות לאומית – לדעתי אין בזה שום פשע ואנחנו נמשיך לתמוך בדרך זו. אם יש מישהו שצריך לחקור אותו – זה ראש הממשלה. אני בטוחה שאם זה היה קורה אצל פעילים יהודים לא היו מוציאים צווי מעצר, אבל כשמדובר בבל"ד היחס אחר לגמרי".

במסגרת החקירה בוצע חיפוש במשרדי מפלגת בל"ד בנצרת,  ובנוסף לכך נעצרו ונחקרו עשרות חשודים, בינהם בכירים במפלגת בל"ד, פעילים במפלגה, עורכי דין ורואי חשבון הקשורים למפלגה, וזה בחשד שפעלו לכאורה על מנת להסוות את מקור הכספים ולהציג בפני משרד מבקר המדינה מצג שקרי כי מדובר בכספי תרומות שנאספו כדין.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.