לאחר הסקר שפרסם ביום שישי האחרון ערוץ 10 ונערך על ידי פרופ' קמיל פוקס, בו נקבע כי מפלגת 'יש עתיד' מזנקת מ-11 מנדטים ל-27 ובכך הופכת למפלגה הגדולה ביותר בישראל – מתפרסם הבוקר (א') סקר חדש של מכון 'רפי סמית' שקובע דווקא כי 'הליכוד' שומרת על מקומה עם 28 מנדטים, ואילו 'יש עתיד' רק במקום השני עם 22 מנדטים.

על פי נתוני סקר מכון 'סמית' (1/1/16)
על פי נתוני סקר מכון 'סמית' (1/1/16)

 

על פי הסקר של 'סמית', שפורסם היום ב'רשת מורשת' של קול ישראל, 'המחנה הציוני' עם 13 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 12, ולאחריהן: 'הבית היהודי' עם 11, ש"ס, 'כולנו', 'ישראל ביתנו' ו'יהדות התורה' עם 7 ו'מרצ' עם 6 מנדטים. במערכת הבחירות האחרונה, תקפד רפי סמית כסוקר של מפלגת העבודה.

את הסקר שפורסם ביום שישי בערוץ 10, ערכו ד"ר אריאל איילון ומכון 'סטאט-נט', בראשות ד"ר יוסף מקלאדה ובפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס. הסקר כלל 615 נשאלים, מתוכם 515 יהודים ו-100 ערבים.

סקר ערוץ 10. צילום מסך: חדשות 10
סקר ערוץ 10. צילום מסך: חדשות 10

 

40% מהיהודים תומכים בסיפוח מלא

נתונים נוספים שפרסם מכון 'רפי סמית' ברשת ב' בשבוע שעבר, מעלים כי 39% מאזרחי ישראל תומכים בסיפוח כל שטחי יהודה ושומרון למדינת ישראל. 31% מכלל מהמשיבים תומכים בסיפוח גושי ההתיישבות והקמת מדינה פלסטינית בשאר השטח.

לעומת זאת, 30% מכלל המשיבים תומכים בפתרון שתי המדינות, כלומר הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל בגבולות 1967 ששוחררו ע"י ישראל במלחמת ששת הימים.

במגזר היהודי 40% מהמשיבים תמכו בסיפוח מלא, בעוד רק 27% תמכו בהקמת מדינה פלסטינית. במגזר הערבי רוב מכריע תמך בהקמת מדינה פלסטינית.

למרות דבריו של השר הנגבי, הסקר העלה כי 80% ממצביעים הליכוד תומכים בסיפוח, כאשר 51% מאמינים בסיפוח מלא של יהודה ושומרון ועוד 29% מאמינים בסיפוח הגושים.

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, חברי הכנסת יואב קיש (הליכוד) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בירכו על התוצאות ואמרו כי תחילה יקדמו חוק להחלת ריבונות על מעלה אדומים. בהמשך יבקשו לספח את שאר ישובי יהודה ושומרון.

גם שר החינוך נפתלי בנט הביע שביעות רצון מהתוצאות וצייץ בתגובה בטוויטר: "סקר עוצמתי. עם ישראל בעד החלת הריבונות ברוב עצום. להבא, נא להציג את תכניתי: סיפוח C, אוטונומיה AB. זו אינה מדינה אחת".

עוד על פי הסקר 56% מאמינים כי תגובת ראש הממשלה והסנקציות אותן הטיל על חברות מועצת הביטחון שתמכו בהחלטה האנטי ישראלית בשבוע שעבר הן מקובלות. 44% מהמשיבים סברו כי התגובה איננה מקובלת. והשרים המוערכים ביותר הם שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) ושר התחבורה ישראל כץ (הליכוד).

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20