מצעד הגאווה המרכזי יעבור מתל אביב לעיר הבירה ירושלים. כך פורסם היום (א') בחדשות 2.

לפי התכנון,  יתקיימו שני מצעדים מרכזיים, אחד בתל אביב ואחד בירושלים. המצעד המרכזי אמור להיערך בירושלים בחודש יוני, למחרת אמור להיערך מצעד נוסף בתל אביב.

מחאת ארגון להב"ה נגד מצעד הגאווה. פלאש 90
מחאת ארגון להב"ה נגד מצעד הגאווה בירושלים. "הקהילה הלהטב"ית מנסה לייצר פרובוקציות". צילום: פלאש 90

לטענת מארגני המצעד, הסיבה להעברת האירוע המרכזי לירושלים היא "אמירות חוזרות של רבנים נגד הקהילה".

ארגון "הבית הפתוח", ממארגני המצעד, הדגיש כי ברצונו להגביר את נוכחות הקהילה הלהטב"ית באזור הרגיש של עיר הבירה. בתגובה לפניית ערוץ 2 אנשי הארגון אמרו: "אנחנו רוצים להעביר את הפוקוס לירושלים ולהפוך את הבירה לבימה המרכזית. זה מהלך מאוד משמעותי ונשמר בסוד כדי שלא יסוכל, ולכן פנייתכם מפתיעה".

בנצי גופשטיין, מנכ"ל ארגון להב"ה, אמר: "כרגיל הארגונים הלהט"ביים מנסים לייצר פרובוקציות. אם יקרה משהו במצעד האחריות תהיה כולה שלהם".

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, לא עודכן ביוזמה להעביר את המצעד לעיר הבירה. כזכור, ראש העיר סירב להשתתף במצעד האחרון שהתקיים בחודש יולי 2016. בשעתו ברקת אמר: "סובלנות זה לא רק לתת לאנשים לצעוד, זה גם לחפש את הדרך להשיג את מבוקשך מבלי לפגוע בדעות של אחרים או רגשות של אחרים. בירושלים יש אוכלוסייה גדולה שמאוד קשה לה עם המצעד. הקהילה ההומו-לסבית מקבלת שירותים בעיר ירושלים לשביעות רצונה. עיריית ירושלים, אני והמשטרה נעשה כל מה שאנחנו יכולים בשביל לאפשר להם לממש את זכותם, אבל הם צריכים לדעת שזה פוגע באחרים".

 

 

אלעד שור

אלעד שור