מגרסת נייר היא מכשיר חשמלי שמשמש לגריסה של דפי נייר לרצועות צרות או לפתיתים, הן לצרכים משרדיים והן לצרכים אישיים. מטרת הגריסה היא כפולה :

  1. למנוע חשיפה של מסמכים מסווגים לאנשים שאינם מורשים לכך, למשל מסמכים שמכילים סודות מסחריים שונים.
  2. לצמצם את נפח האשפה המשרדית הודות לעובדה שמגרסות רבות כוללות מכל פסולת פנימי

פעולתה של מגרסת הנייר מבוססת על זו של מכונת פסטה ידנית, אך בניגוד לה היא כוללת מנוע חשמלי. בעבר הזנת הניירות במגרסה התבצעה בנפרד (כלומר הזנה של דף בודד כל פעם), אך כיום במגרסות המודרניות ניתן להזין מספר דפים בבת אחת. כמו כן, כיום ניתן לחבר את המגרסה למחשב באמצעות כבל USB. לכל המגרסות כנסו ל- https://www.net-print.co.il/category/מגרסות 

מגרסות רצועות

בתחום המגרסות שגורסות את הניירות לרצועות קיים תקן שקובע את רמת בטיחותן (תקן DIN 66399) באופן הבא:

  • P-1 – רצועות ברוחב מקסימלי של 12 מ"מ.
  • P-2 – רצועות ברוחב מקסימלי של 6 מ"מ.
  • P-3 – רצועות ברוחב מקסימלי של 2 מ"מ ובשטח מקסימלי של 320 מילימטר מרובע.
  • P-4  – רצועות ברוחב מקסימלי של 6 מ"מ ובשטח מקסימלי של 160 מילימטר מרובע .
  • P-5  – רצועות ברוחב מקסימלי של 2 מ"מ ובשטח מקסימלי של 30 מילימטר מרובע.
  • P-6 – רצועות ברוחב מקסימלי של 1 מ"מ ובשטח מקסימלי של 10 מילימטר מרובע.
  • P-7  – רצועות ברוחב מקסימלי של 1 מ"מ ובשטח מקסימלי של 5 מילימטר מרובע.  

מגרסות נייר אישיות

מגרסות נייר אישיות הן לרוב מגרסות שגורסות את הנייר לפתיתים ולא לרצועות. גריסה לפתיתים מאפשרת לעשות שימוש יעיל במיכל הגריסה עד כדי פי 3 ממגרסת רצועות.

למגרסות פתיתים כושר גריסה של מקסימום 8 דפים, מיכל בגודל 18-21 ליטר (בחלקן הוא נשלף) ולעיתים באפשרותן לגרוס חומרים נוספים (למשל תקליטורים).

פעולתן של מגרסות מסוג זה היא אוטומטית או אלקטרונית. כמו כן, לחלקן יש גלגלים המאפשרים את שינוען ויכולת גריסה ממושכת (15-30 דקות עבודה רצופות).

איפה רוכשים מגרסות נייר?

מגרסות נייר מסוגים שונים רוכשים אך ורק באמצעות חברה שמתמחה בכך, כלומר חברה שמנוהלת ע"י אנשי מקצוע בתחום זה ומשווקת מוצרי מיכון משרדיים ואישיים: מדפסות, פקסים, מכונות צילום, סורקים, מסכי מחשב, ראשי דיו, טונרים וכו'.

רק רכישה מחברה כזו מאפשרת ליהנות משירות איכותי בהתאמה אישית לצרכים ולדרישות משתנים, למשל גודל המגרסה ופתח ההזנה שלה, אופן הפעלת המגרסה, כושר הגריסה שלה, נפח מיכל הגריסה ועוד.

מומלץ מאוד לרכוש מגרסה מחנות שכוללת מעבדת שירות שבה מועסקים טכנאים מיומנים ובעלי ניסיון.

כדי לחסוך בזמן כדאי שלחנות יהיה אתר אינטרנט שיאפשר רכישה מקוונת 24/7 של המגרסות, למשל מגרסות פתיתים אישיות, מגרסות רצועות, מגרסות משרדיות ומגרסות של יצרנים שונים. 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20