רג'א זעאתרה, יו"ר מפלגת חד"ש בחיפה וראש מערך ההסברה של 'הרשימה המשותפת' לשעבר, ימונה לתפקיד סגן ראש העיר בקואליציה החדשה למשך חצי קדנציה ויכהן בתפקיד ברוטציה עם יו"ר סיעת מר"צ הרב דובי חיון. זאת לאחר שחיון הודיע כי הוא מחרים את זעאתרה ואת סיעת חד"ש "לאור התנהגותו". השבעתו של זעאתרה, המשמש גם דובר ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל, תתקיים בישיבת המועצה הבאה.

רשימת 'החזית החיפאית', אותה מייצג זעאתרה בתוך מפלגת חד"ש, תהיה מיוצגת ב-22 ועדות ותאגידים עירוניים, כך נמסר בהודעתה של חד"ש לתקשורת לאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני. בין התפקידים הבולטים – יו"ר ועדת הנחות בארנונה, סגן יו"ר ועדת תרבות, סגן יו"ר הוועדה למיגור אלימות ויו"ר תאגיד בית הגפן.

בראיון לגל"צ במרצ 2015, נשאל הסגן המיועד האם חמאס הוא ארגון טרור והשיב נחרצות: "לא. עם שהוא תחת כיבוש, יש לו זכות להתנגד לכיבוש". הוא אף טען כי מחבלי דאעש שאבו השראה מהציונות. "מאיפה הם למדו את הפשעים האלה?", אמר, "חפשו מה התנועה הציונית עשתה ב-48' – אונס, ביזה, רצח וטבחים".

 

לפני שלושה ימים נשאל בראיון לאלי לוי וענבר דותן ברדיו חיפה האם הוא חוזר בו מאמירותיו החמורות, אולם זעאתרה סירב להתנצל עליהן. במהלך ההתפרעויות האלימות בגדר הרצועה ביוני האחרון, הוא השתתף בהפגנת תמיכה ברצועת עזה שהתקיימה בחיפה. על פי אתר +972, הוא אף נעצר בה ע"י המשטרה.

הפגנות התמיכה בעזה שנערכו בחיפה. צילום: תקשורת חד"ש

 

"אנחנו בעלי הארץ הזו"

לפני כחודש, בתגובה למעצר נזירים מהכנסייה הקופטית בכנסיית הקבר, הוא כינה בעמוד הפייסבוק שלו את לוחמי מג"ב בירושלים "כובשים פשיסטים" והצהיר: "אנחנו בעלי הארץ הזו. הכנסיות והמסגדים שלנו היו כאן לפני הכיבוש ויישארו כאן לאחר הסתלקות הכיבוש מירושלים הערבית ומכל השטחים הכבושים".

הוא המשיך והוסיף כי "רק טִאֲטוּא הכיבוש והבטחת העצמאות והעובדה שירושלים היא בירתה של מדינת פלסטין, הם הערובה לחופש הפולחן, הזכות לריבונות והפסקת ההתעללות בכנסיית הקבר, במסגד אל אקצא וברחובות ובסמטאות ירושלים".

במגזין 'שיחה מקומית' נטען לפני שנתיים כי זעאתרה מביע הערצה "בלתי-מסויגת לדיקטטור הסורי הרצחני בשאר אל-אסד ולשותפיו בחזבאללה, באיראן וברוסיה". על פי הפרסום, הוא אף איים על אישה שיחשוף את עברה המיני – מה שהביא להשעייתו מהמפלגה הקומוניסטית (מק"י).

Posted by Raja Zaatry on Tuesday, August 15, 2017

זעאתרה מניף את דגל סוריה. מתוך עמוד הפייסבוק שלו

 

כזכור, את פניה של ראש העיר הנכנסת, עינת קליש-רותם, קיבל בשבוע שעבר זעתרה בהקדשת מילים מתוך טקסט של המשורר הלאומי הפלסטיני מחמוד דרוויש, אותן הקריא במהלך נאומו בישיבת המועצה הראשונה. אותו משורר שכתב את השיר המהווה סמל למאבק בזהותה של ישראל כמדינה יהודית ומסתיים במילים "אִם אֱהֱיֶה לְרָעֵב, בְּשָרוֹ שֶל הַכּוֹבֵש יִהֱיֶה לִי לְמָאֲכָל".

נאומו של רג'א זעאתרה 27.11.2018 كلمة الرفيق رجا زعاترة في المجلس البلدي

كلمة رئيس كتلة #الجبهة_الحيفاوية الرفيق #رجا_زعاترة في جلسة المجلس البلدي 27.11.2018דברי יו"ר סיעת #החזית_החיפאית החבר רג'א זעאתרה בישיבת מועצת העיר ה-15 אתמול.

Posted by ‎الحزب الشيوعي والجبهة حيفا מק"י וחד"ש חיפה‎ on Tuesday, November 27, 2018

דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה מסר: "למרות המלצתי להכניס את סיעת הליכוד לקואליציה החליטה ראש העיר להכניס שותפים קואליציוניים שאינם תואמים את דעתי. למרות שאני רואה בכך טעות אני מכבד את החלטת ראש העיר".

מזעאתרה לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20