הנער שנדקר בצהרי השבת בפאתי היישוב עדי עד שבבנימין שיחזר את רגעי אירוע התקיפה וסיפר: "בשבת הלכתי לעשות התבודדות כ-200 מטר מהיישוב. הגעתי ופתאום ראיתי שלושה ערבים שעשו לי מארב, הם תקפו אותי, הרביצו לי, וניסו לגרור אותי לכפר".

לדבריו, "הצלחתי לברוח לעדי עד, ובדרך הבנתי שנדקרתי ביד, ראיתי דם, הזעקתי את כיתת הכוננות והם פתחו במרדף אחרי התוקפים".

לאחר מכן תקפו פלסטינים, תושבי הכפר אל-מועייר, גם את חברי כיתת הכוננות שדיווחו כי ירו באוויר מרגע שחשו בסכנת חיים. עימותים אלימים התמשכו גם כשהגיעו כוחות צה"ל למקום. "האירוע יבדק ויתוחקר", נמסר מדובר צה"ל.

המחבל שחוסל: ישב בכלא הישראלי – ושוחרר

המחבל שחוסל בעימותים, חמדי טאלב אל נאסן (38), מאל-מועייר – שכבר הוגדר כ"שאהיד" על ידי הפלסטינים – ישב בכלא הישראלי 8 שנים על הנחת מטעני חבלה וירי לעבר אזרחים, ושוחרר כ"מחווה" לקראת ועידת אנאפוליס. כך מדווחת התקשורת הפלסטינית.

ההרוג לפי הפלסטינים: חמדי טאלב אל נאסן (38)
חמדי אל נאסן בכלא הישראלי (הראשון משמאל). צילום פלסטיני

 

בתנועת 'עוצמה יהודית' מזכירים כי "רק ביום חמישי האחרון הניחו תושבי הכפר מטען חבלה בציר אלון הסמוך וביום שישי נזרקו אבנים מכיוון הכפר על הציר".

לדבריהם, "ההתפרעות ההמונית וניסיון הלינץ' של ערביי כפר הטרור אל-מועייר במטיילים היהודים הם המשך ישיר למדיניות הרופפת בטיפול באירועי הטרור הערבי היומיומיים בכבישי יהודה ושומרון ואנו קוראים לצה"ל להרוס עוד הלילה את ביתו של המחבל שנורה".

מדוברות עדי עד נמסר כי "היישוב רואה בחומרה את המתקפות החוזרות ונשנות של תושבי הכפרים הערבים באיזור וקורא לכוחות הביטחון להגיב בחומרה ולהעניש את כל כפרי הטרור".

המועצה האזורית: "מדובר באירוע חמור של ניסיון חטיפה ותקיפת נער יהודי"

מהמועצה האזורית מטה בנימין נמסר: "עם צאת השבת הגיע ראש המועצה, ישראל גנץ, לאזור התקרית החמורה שאירעה במהלך השבת בעמק שילה כדי לבחון את הדברים מקרוב, ולקיים ישיבות בשטח עם גורמי הצבא ותושבי האזור. התמונה שהתקבלה בשטח, אצל כיתת הכוננות בשעת אמת, היא של ניסיון חטיפה ותקיפת נער יהודי תושב האזור על ידי ערבים מהכפר אל מועייר, שהביאה לפציעתו. ב"ה הנער הצליח להימלט ולהזעיק עזרה. כיתת הכוננות האזורית יצאה לאזור התקיפה, ונתקלה במתקפת אבנים עזה ממארב של מאות פורעים ערבים. אנשי כיתת הכוננות שהיו בסכנת חיים נאלצו להגן על עצמם בירי. כוח צבאי שהגיע למקום פעל, באמצעות ירי, במשך פרק זמן ארוך מאוד לחלץ את חברי כיתת הכוננות".

ראש המועצה עצמו הוסיף כי "האירוע עדיין בבדיקה אך מתחקיר ראשוני עולה כי הירי בוצע בעקבות סכנת חיים אליה נקלעו חברי כיתת הכוננות. מדובר באירוע חמור, כל הגורמים הבטחוניים נמצאים בשטח ופועלים כעת להרגעת המצב".

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות