איסמעיל הנייה ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס, נשא היום נאום והתייחס להחלטת ישראל להסיר את מצלמות האבטחה והמגנומטרים השבוע מהר הבית: "מה שקרה מהווה דף זוהר מדפי הניצחונות והתחלה של נסיגת הכיבוש מירושלים ואל -אקצא", אמר הנייה.

חי ובועט. בכיר חמאס איסמעיל הנייה. צילום: פלאש 90
הנייה, "הכיבוש נכנע לרצון של העם הפלסטיני". צילום: פלאש 90

עוד אמר הנייה בנושא כי "הכיבוש נכנע לרצון של העם הפלסטיני וחוזר בו מצעדיו, העם הפלסטיני והירושלמים הוכיחו כי הם הנאמנים של מסגד אל-אקצא והמקומות הקדושים לאסלאם ולנוצרים". "מה שקרה מאשר את יכולת העם לקחת בכוח את הזכויות שלנו בירושלים ואל אקצא", הוסיף. "ירושלים אדמה ערבית-אסלאמית הייתה ותישאר, לא תחולק, ועל כולם לדעת כי פלסטין אדמתנו ובירתה ירושלים המבורכת".

פלסטינים חוגגים את הסרת המנומטרים העיר העתיקה, 27 ביולי 2017. צילום: רויטרס
פלסטינים חוגגים את הסרת המגנומטרים העיר העתיקה,היום. צילום: רויטרס

בתוך כך נערכו היום (חמישי) תפילות המוניות בעיר העתיקה בירושלים. כמדי יום בשבועיים האחרונים התכנסו עשרות מוסלמים בוויה דולורוזה, סמוך לשער האריות ולשער השבטים, התפללו את תפילת הצהריים, וחגגו את הסרת כל אמצעי האבטחה מהר הבית על ידי ישראל הלילה. בין היתר קראו המפגינים "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה".

ערבים חוגגים את הסרת המגנומטריפ מהר הבית, 27 יולי 2017. צילום: פלאש 90
ערבים חוגגים את הסרת המגנומטריפ מהר הבית, 27 יולי 2017. צילום: פלאש 90

אתמול (רביעי) ערך ארגון הטרור הרצחני השולט ברצועת עזה, תהלוכת "ניצחון" עם הסרת המגנומטרים מהר הבית תחת הכותרת "הניצחון בקרב על מסגד אל-אקצא". מחבלי חמאס נשאו את דגלי הרשות הפלסטינית, הציגו לראווה נשקים ונשאו דגם מוקטן של כיפת הזהב. כמו כן קראו בחמאס לפלסטינים ביהודה ושומרון לצאת להפגנות זעם בשישי, כדי "להתנגד לפגיעה של ישראל במסגד אל-אקצא".

 

רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון