הרשות הפלסטינית עושה שימוש בכמחצית המימון הזר שהיא מקבלת כדי לתגמל טרור. כך עולה מנתונים של 'המכון לעניינים עכשוויים', המתפרסמים ב'ניו יורק פוסט'. לפי המכון כ – 344 מיליון דולר מכספי המכון המהווים 49.6% מכלל הסיוע הזר לרשות, המגיע מארה"ב, אירופה ואף ישראל עצמה מוקדש לרווחתם של פעילי טרור.

פגישת הנזיפות. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ  ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפגישתם בבית לחם. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפגישתם בבית לחם, בחודש מאי. צילום: רויטרס

בכתבה שהתפרסמה בשבוע שעבר בעיתון האמריקני, מודגש כי חלק ניכר מן הכספים מוקדש לשם מימון משכורות למחבלים ולמשפחותיהם. כמו כן, בחרו במערכת ה'ניו יורק פוסט' להצדיק את איומו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להפסיק את הסיוע של ארצו לפלסטינים, אם לא ייפסק מימון המחבלים. "תקציב הרשות מהווה – לא – ברור לדרישת טראמפ", נכתב, "הכדור נמצא עכשיו במגרש שלך אדון הנשיא".

על פי דיווח מתחילת החודש של מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית', בעקבות הלחץ שמופעל עליה, מחפשת הרשות את הדרך לציית כביכול לדרישת הקהילה הבינלאומית, אך להמשיך להעביר את התשלומים למחבלים ולמשפחותיהם. אתר האינטרנט של חמאס "אל-ריסאלה"  ציטט מקורות מהימנים לפיהם הרשות מתכוונת להעביר את תשלומי משכורות המחבלים דרך משרד הפנים. העיתון הפלסטיני "אל-איאם" ציטט את רויטרס, שם נכתב כי בכיר פלסטיני סיפר כי "היו שיחות על ביצוע התשלומים בדרך אחרת אך לא על הפסקתם. אפשר אולי לסווג אותם בצורה אחרת, אולי להסיר את התואר 'שהיד'", אך גם הוא הבהיר כי "התשלומים לא יופסקו".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20